Medimagazin logo

Döner sermaye adaletsizliği giderilsin!

Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde görevli bir grup sağlık çalışanı döner sermaye sisteminde adaletsizlik olduğu iddiasıyla eylem yaptı.
Döner sermaye adaletsizliği giderilsin!
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

İZMİR-Hastane bahçesinde toplanan bir grup poliklinikler önüne kadar yürüdü. Burada toplananlar adına basın açıklamasını okuyan Yasemin Çınar Gers, döner sermaye sistemine yönelik itiraz ve tepkilerini dile getirdiklerini ifade etti.

Gers, şunları ifade etti:

 "Sağlık kurum ve kuruluşlarında, yardımcı sağlık hizmet, genel idari hizmetler, teknik hizmetler ve yardımcı hizmetler sınıflarında görev yapan personel, mevcut döner sermaye ek ödeme işleyişi ile döner sermaye sisteminin dışına itilmiştir. Bu sistem, benim ve meslektaşlarımın emeğini, performansını ve sisteme katkısını yok saymaktadır. Çalışanların katkısıyla elde edilen döner sermaye gelirinin adil bir şekilde dağıtılmasını talep ediyoruz."

Grup basın açıklamasının ardından hastanede görevli 860 sağlık çalışanının hazırladığı dilekçeleri posta yoluyla Sağlık Bakanlığı ve ilgili kurumlara gönderdi.

döner
sermaye
adaletsizliği
giderilsin!
Yorum (1)
ZAFER
Binlerce Kamu kekimi sırf SB dışında hem de Tamgün çalışmakta olduğu halde bir Allah'ın kuruşu Döner alamamaya devam ederken bunları konuşmak "zulüm" değilse nedir?
0
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir