Medimagazin logo

Bu ebeye saldıran yandı!

Samsun'da bir hastanede çalışan 42 yaşındaki ebe, sağlıkta şiddet olaylarının artması üzerine kendisini saldırılara karşı korumak için boks dersi alıyor.
Bu ebeye saldıran yandı!
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

Samsun Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi'nde görev yapan 20 yıllık ebe 42 yaşındaki Gülay Usta, son yıllarda sağlık personeline yönelik saldırı olaylarının artması üzerine kendisini korumak için boks öğrenmeye karar verdi. Olimpia Spor Salonu'nda yaklaşık 3 yıldır boks dersi alan ebe Gülay Usta, "Mesleğim ebelik. Sağlık sektöründe çok fazla şiddete maruz kalıyoruz. Her gün o kadar şiddet olayları ile karşılaşıyoruz ki, ben çareyi savunma sanatlarına gitmekte buldum. Yolum boks ile karşılaştı. 3 yıldır boks yapmaktayım. Çok da memnunum. Kendime olan güvenim arttı. En ufak bir şey başıma geldiğimde de kendimi koruyabileceğime inanıyorum. Kesinlikte bayanlara tavsiye ediyorum. Devlet bizleri bir yere kadar koruyabiliyor. Bizim kendi kendimizi korumaktan başka çaremiz yok. O yüzden mutlaka ve mutlaka bir savunma sanatı öğrensinler. Hem sağlıklı olurlar hem de kendilerini korumayı öğrenirler. 3 senedir boks yapıyorum ve sağlığım elverdiğince de devam etmek istiyorum" dedi.

 Ebe Gülay Usta'ya boks dersleri veren Boks Antrenörü Tuncay Özkan ise, "Boks hem savunma sanatı olarak hem de atak sanatı olarak oldukça göz önünde bulundurulacak bir branştır. Sağlık çalışanı olarak bana başvurup şiddet olayları ile karşılaştığını ve kendisini savunmak istediğini söyledi. Ben de boks sporu ile hem fiziksel hem de ruhi olarak özgüven duygusunun yüksek seviyeye çıkacağından bahsettim. Kendisinden oldukça memnunum. Şuan herhangi bir saldırı pozisyonunda kaldığında çok rahat bir şekilde kendisini savunabilecek durumda. Her türlü teknik alanda donanıma sahip" diye konuştu.

bu
ebeye
saldıran
yandı!
Yorum (2)
memet demırcı
sağlıkta son nokta
0
Cevapla
postenflamatuar
denetimli serbestlikle herkesi, her hayvanı geri topluma bırakan yasalarımız, iftiraları hekim aleyhinde işleme sokan yönetmeliklerimiz var. Sağlıkta dönüşümün neticesi işte. Ebe hanım akıllıymış. Devletin kendisini canilerden bilerek ve isteyerek korumayacağını anlamış. Ebe hanıma rastgele diyorum. İstediğin saldırganın burnu kırabilirsin. Kasten olsa bile hiç bir ceza almazsın. O nedenle yumruklarını sakınmadan kullan. Bakanlığa ve dandik ceza kanunlarını çıkaran meclisteki milletvekillerine, partilere bu haber armağan olsun.
0
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir