Medimagazin logo

Adana'da nöbete giden hemşire eski eşi tarafından öldürüldü

Adana’da İhsan Uğurlu (61), boşandığı hemşire Saniye Arslan'ı (40), otomobilde başından vurarak öldürüp, aynı tabancayla yaşamına son verdi.
Kaynak: DHA
Adana'da nöbete giden hemşire eski eşi tarafından öldürüldü
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

Olay, dün saat 09.00 sıralarında Yüreğir ilçesi Dadaloğlu Mahallesi 2591'inci Sokak'taki Bulvar Apartmanı'nın otoparkında meydana geldi. Yüreğir Devlet Hastanesi'nde çalışan hemşire Saniye Arslan, park halindeki 01 APM 849 plakalı otomobiline bindi. 

Bu sırada Arslan'ı takip eden ve bir süre önce boşandığı ikinci eşi İhsan Uğurlu da otomobile binip, yan koltuğa oturdu. Bir süre konuşan ikilinin arasındaki tartışma, kısa sürede büyüdü. 

Uğurlu, yanında getirdiği tabancayla Arslan'ı başından vurup, aynı silahla intihar etti. İlk eşinden 2 çocuğu olan Saniye Arslan'ın cenazesi, çalıştığı hastane önünde düzenlenen törenin ardından Buruk Mezarlığı'nda toprağa verildi.

Meslektaşları eski eşinin öldürdüğü hemşirenin masasına karanfil bıraktı

Genç Sağlık Sendikası üyeleri, dün Saniye Arslan'ın çalıştığı hastanenin önünde basın açıklaması yaptı.

Grup adına konuşma yapan Kadınlar Komisyonu Başkanı Sevda Koca, "Bugün, burada, dün nöbete gitmek için ayrıldığı evinin önünde canice katledilen meslektaşımız, yol arkadaşımız, sendikamızın Kadınlar Komisyonu Danışmanı Saniye Arslan için toplanmış bulunmaktayız. Kendisi bir sağlık neferi olmasının yanında güler yüzü ve özverisiyle emek vermiş, sendikamızın kadına yönelik pozitif ayrımcılık ilkemizle birçok projeye imza atmıştır. Geriye ise yarım kalan bir hayat, gülen yüzü, altın kalbi ve iki güzel yavrusu kalmıştır. Dün Türkiye'de 2 çocuk öksüz kaldı, bir kadın daha katledildi. Kadına yönelik yapılan şiddet, insanlığa ihanettir" dedi. Meslektaşları, açıklamanın ardından Arslan'ın acil servisteki masasına karanfil bırakıp, saygı duruşunda bulundu.

adana
hemsire
kadin cinayeti
Yorum (1)
Maestro
allah başlara vermesin
3
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir