Medimagazin logo

2023 yılında 27 bin sözleşmeli hekim istihdam edilecek

Cumhurbaşkanı kararı ile 2023 yılında sözleşmeli sağlık personeli olarak istihdam edilecek personel sayısı belirlendi
Kaynak: AA
2023 yılında 27 bin sözleşmeli hekim istihdam edilecek
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzasıyla Resmi Gazete'de yer alan karara göre, eleman temininde güçlük çekilen yerlerde ve hizmet dallarında sağlık hizmetlerinin etkili ve verimli bir şekilde yürütülebilmesi amacıyla 2023 yılında uygulanmak üzere istihdam edilecek sözleşmeli sağlık personeli sayısı 27 bin olarak tespit edildi.

Buna göre, 1 Ocak'tan itibaren geçerli olmak üzere 23 bin 585 uzman tabip, 3 bin 224 tabip, 146 ebe, 38 sağlık memuru, 3 hemşire, 1 diyetisyen, 1 diş tabibi, 1 psikolog ve 1 sağlık teknikeri sözleşmeli olarak istihdam edilecek.

Sözleşmeli tabiplerin tamamı yataklı tedavi merkezlerinde görev yapacak.

resmi gazete
doktor
saglik calisani
istihdam
saglik personeli
Yorum (14)
yusuf
1. basamak sağlik hi̇zmetleri̇ne sıfır sözleşmeli̇ tabi̇p pozi̇syonu veri̇lmi̇ş, varolan sözleşmeli̇ kadrolar da i̇ptal edi̇lmi̇ş. sağlik geli̇r geti̇ren ve geti̇rmeyen di̇ye i̇ki̇ye ayrılırsa sonuç bu oluyor, koruyucu tıp yoksa kazanan big farma olur.
13
Cevapla
Pediatri
1 psikolog, 3 hemşire sözleşmeli mi olacak daha fazla maaş mı alacak nasıl yani
10
Cevapla
eski başhekim ab
kahramanmaraş ve ilçelerinde herkes 4924 sözleşmeli olsun doktorlar çok güzel yatarak para kazanıyor döneri de bol verin
14
Cevapla
ibo
elaman temininde güçlük çekilen yerlerde özel hizmet tazminatını artırın,sözleşmeli -sözleşmesiz kavgasıda bitsin.aynı yerde aynı işi yapanın biri sözleşmeli, biri sözleşmesiz olamaz, olursa adaleti sağlayamazsın.saygılarımla.
31
Cevapla
Android
ayrımcılığa hayır "aynı işe aynı ücret" =adalet
17
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir