Medimagazin logo

Özel hastane: Yanlışlık hastanın beyanından kaynaklanmıştır

Medical Park Tarsus Hastanesi, bir hastanın “Tarsus Devlet Hastanesi’nde cihaz olmadığı için Medical Park Tarsus Hastanesi’ne geldiği” yönündeki açıklamasını düzeltti.
Özel hastane: Yanlışlık hastanın beyanından kaynaklanmıştır
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

 

 

ADANA-Açıklamada, "Hastanemize 28 Nisan 2011 tarihinde saat 09.30’da F.D. adlı hasta, rahmindeki bir hastalık nedeniyle hastanemize başvurmuş, Kadın Hastalıkları ve Doğum Servisi uzmanlarımızın muayenesinin ardından ameliyatına karar verilmiştir. Hastaya, yine hekimlerimiz tarafından başarılı bir histerektomi ameliyatı uygulanmış ve hasta 30 Nisanda taburcu edilmiştir. Hastanın kimsesi olmayan bir engelli olması ve ameliyat giderlerinin bir bölümümün hastanemizce, bir bölümünün de hastanın komşularınca karşılanması nedeniyle konuyla ilgili bir basın bülteni yayınlanmıştır." denildi.
Hastane tarafından yapılan açıklamada, "Bazı basın kuruluşlarında haber olarak yer alan bu bültenimizde, hastanın “Tarsus Devlet Hastanesi’nde cihaz olmadığı için Medical Park Tarsus Hastanesi’ne geldiği” yönündeki açıklamasına yer verilmiştir. Bültendeki bu ifade, hastanın beyanına dayanarak yer almıştır. Ancak Mersin İl Sağlık Müdürlüğü yaptığı bir açıklamayla, bu cihazın Tarsus Devlet Hastanesi’nde bulunduğunu, ameliyatın yapılabildiğini bildirmiştir. Hastanın beyanından kaynaklanan bu yanlışlığı biz de hastane olarak düzeltir özür dileriz." ifadesi yer aldı.

medical park
tarsus hastanesi
Yorum (1)
hasan efe
yapılan histerektominin endikasyonu (rahmindeki o hastalık) neydi acaba. hastaya hem gariban bir vatandaş diyorsunuz hem de yanlış beyanatta bulunmuş diyorsunuz.
0
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir