Medimagazin logo

Özel hastane çalışanlarından maaş eylemi

Universal Hastaneler Grubu çalışanları, maaşlarının ödenmemesi gerekçesiyle eylem yaptı.
Özel hastane çalışanlarından maaş eylemi
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

İSTANBUL-Gruba bağlı Taksim'deki Alman Hastanesi önünde bir araya gelen grup, bir süre slogan atıp, protesto amacıyla yanlarında getirdikleri düdükleri çaldı. Grup, güvenlik görevlilerinin engellemek istemesine rağmen hastanenin avlusuna girdi. Burada grup adına açıklama yapan Yasemin Ilıkan, Universal Hastaneler Grubu'na bağlı 12 hastanede, 3 bin civarında çalışanın yaklaşık 10 aydır maaşlarını alamadığını söyledi.

Ilıkan, bazı çalışanların işten çıkarıldığını dile getirerek, bunlardan bir kısmının da tazminatlarının ödenmediğini anlattı. Son yıllarda sağlık çalışanlarının haklarının gasp edildiğini savunan Ilıkan, "Hak ettiği emeğinin karşılığı ücretleri aylarca ödenmeyen, hatta gasp edilen sağlık çalışanlarının kendi sağlıklarının da, bu ortamda sunacakları sağlık hizmetinin de zarar görmesi kaçınılmaz olacaktır. Söz konusu hastanelerde çalışanların haklarının bir an önce verilmesini talep ediyoruz" dedi.

Açıklamanın ardından bir süre slogan atan grup, Taksim Meydanı'na yürüdükten sonra dağıldı.

Gruba, CHP İstanbul Milletvekili Kadir Gökmen Öğüt de destek verdi.

özel
hastane
çalışanlarından
maaş
eylemi
Yorum (3)
Dr Hakan
Bildiğim en iğrenç hastane zinciri, yüksek maaşlarla kandırıyorlar, zaten en fazla 2 ay alabiliyorsun o maaşı. Karadeniz insanına yakıştıramadığım bir hareket; emek sömürüsü ve nitelikli dolandırıcılık denebilecek bu tip şeyler. Ne yapacak parayı mezara mı götürecek anlamıyorum.
0
Cevapla
ayşe coşkun
ben geçen yıl kuşadası üniversal hastanesinde çalıştım ,hiç ücret alamadım.. alacağım kaldı, vermelerini istiyorum..
0
Cevapla
S su
10 yıldır değişmeyen azalan sut fiyatları, daha iyi olacak diye kandırılarak yatırıma teşvik edilen yatırımcılar sonuçta ödenmeyen maaşlar yakında sıra diğer özel hastanelere gelir. Devlet yatırımcıları ve vatandaşı kandırmaktan vazgeçmeli ve acilen sut ücretlerine zam yapmalı. Devlet hastanesi birim fiyatları ile özeller eşitlenmeli (genel bütçe katkısı dahil) acilen bekliyoruz
0
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir