Medimagazin logo

Memorial'dan Güneydoğu'ya 65 milyon dolarlık yatırım

2011 yılında Memorial Diyarbakır Hastanesi ile Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nde hizmet vermeye başlayan Memorial Sağlık Grubu’nun bölgedeki ikinci adresi Memorial Dicle Hastanesi açıldı.
Kaynak: SABAH
 Memorial'dan Güneydoğu'ya 65 milyon dolarlık yatırım
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

Memorial Sağlık Grubu CEO'su Uğur Genç, Memorial Dicle Hastanesi ve grubun yeni yatırımları hakkında bilgi verdi.

Uğur Genç, Memorial Dicle'nin grubun 10. hastanesi olduğunu belirterek, "Diyarbakır Hastanemizin açıldığı ilk günden itibaren bölgede Memorial'a büyük bir talep olduğunu gördük. Bu talebi karşılayabilmek ve Memorial kalitesini daha fazla sayıda insana sunabilmek için Diyarbakır'daki ikinci hastanemizi açtık. Memorial Diyarbakır Hastanesi ile bölgenin en büyük ihtiyacı olan onkoloji merkezini hizmeti sunduk. Memorial Dicle ile de dünyada referans merkezi olarak kabul edilen Tüp Bebek, Organ Nakli ve Kemik İliği Nakli bölümlerimizi Güneydoğu Anadolu Bölgesi'ne getirmek için çalışıyoruz" diye konuştu.

750 KİŞİLİK İSTİHDAM SAĞLANACAK

Uğur Genç, Memorial Dicle Hastanesi'ne 30 milyon dolarlık yatırım yapıldığını belirterek, "Memorial Diyarbakır ve Dicle Hastaneleri ile toplamda 65 milyon dolarlık yatırımı 2010- 2013 yılları arasında Diyarbakır'a yapmış olduk. 21 bin metrekarelik kapalı alana sahip olan Memorial Dicle Hastanesi; 138 yatak kapasitesi, 350 kişilik medikal ve idari kadrosu ile hizmet verecek. Bu yılın sonuna kadar Diyarbakır'daki iki hastanemizde toplam 750 kişiyi istihdam edeceğiz" dedi.

DİYARBAKIR SAĞLIK TURİZMİ ÜSSÜ OLACAK

Genç, Memorial'ın sağlık turizmi ile ilgili öncü konumunu Diyarbakır'da da sürdüreceğini şu sözlerle dile getirdi: "Memorial Dicle Hastanesi, merkezi konumu açısından çevre illerden ve yurtdışından gelen hastaların son derece rahat bir şekilde ulaşabileceği stratejik bir noktada bulunuyor. Memorial Sağlık Grubu olarak her yıl yaklaşık 92 farklı ülkeden gelen hastalarımıza sağlık hizmeti sunuyoruz. Yakın zamanda Kuzey Irak'ın Erbil kentinde bir ofisimiz olacak. Duhok'ta da çalışmalarımız var. Yakın coğrafyada daha stabil bir duruma gelindiğinde Irak gibi ülkelerden daha fazla sayıda hasta geleceğine inanıyoruz. Sağlık turizminin artırılmasına yönelik çalışmalarımızla Diyarbakır'ın bölgenin sağlık turizmi üssü olacağına inanıyoruz."

MEMORİAL'DAN 2 AYDA 2 HASTANE

Memorial Sağlık Grubu'nun önümüzdeki yıl da büyümeye devam edeceğini belirten Uğur Genç, "Ekim ayında Memorial Dicle Hastanesi'ni hizmete açtık, Kasım ayında hizmete girecek olan Memorial Ankara Hastanesi de Ankara'nın en büyük özel hastanesi olacak. Başkente yakışır bir hastane ile Ankaralılara hizmet verecek olmanın heyecanını yaşıyoruz. Bu seneyi 11 hastane ile bitirip, 2014 yılında da hastane sayımızı artırmaya ve mevcut hastanelerimizi geliştirmeye devam edeceğiz" açıklaması yaptı.

memorial'dan
güneydoğu'ya
65
milyon
dolarlık
yatırım
Yorum (1)
hakan meriç
Çok anlayışlı kibar insanlardır,gittim gördüm,gerçekten çok vefalı dürüst,hijyeniktirler,devlete millete bağlı vefalıdırlar,tartık dr arkadaşlar sıraya girer bu güzide hastanelerde çalışmak için artık...
0
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir