Medimagazin logo

Medtronic, Bezmialem Vakıf Üniversitesi Hastanesi ile yeni bir eğitim programına imza attı

Sağlık teknolojilerinin dünyadaki lider firması Medtronic, sağlık uzmanları için yeni tedaviler ve tıbbi teknolojiler kullanarak hasta erişimini ve sonuçlarını artırmayı amaçlayan yeni bir eğitim programına başlıyor. Bezmialem Vakıf Üniversitesi Hastanesi’nin hekimleri Medtronic İnovasyon Merkezi’nde bir yıl boyunca eğitim aktiviteleri düzenleyecek.
Medtronic, Bezmialem Vakıf Üniversitesi Hastanesi ile yeni bir eğitim programına imza attı
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

Ağrıyı dindirme, sağlığı geri kazanma ve ömrü uzatma misyonu ile küresel sağlık teknolojisi lideri olan Medtronic; hastalara ve sağlık profesyonellerine, yaşamı daha sağlıklı kılan veya uzatan ürünler, tedaviler ve hizmetler sunuyor. Medtronic’in yüksek teknoloji ve hayat kurtaran ürünleri kardiyovaskülerden cerrahi branşlara, beyin ve omurga cerrahisinden diyabet tedavisine kadar çok geniş bir tedavi alanını kapsıyor.

Medtronic, ana hedeflerinden biri olan hasta erişimini arttırmak adına Bezmialem Vakıf Üniversitesi ile iş birliği imzaladı. Anlaşmaya göre Medtronic, Bezmialem Üniversitesi’nin sağlık profesyonellerine Medtronic İnovasyon Merkezi’nde bir yıl boyunca eğitim desteği verecek. Bu eğitim sonucunda uzman ve yetenekli doktorların sayısının arttırılması ve mevcut doktorların da bilgi ve becerilerinin geliştirilmesi hedefleniyor. Bunun sonucu olarak yüksek teknolojik ürünler kullanılarak hasta çıktılarının daha iyi olması hedefleniyor.

Medtonic ve Bezmialem Vakıf Üniversitesi iş birliği ile verilecek eğitimlerin ilkinin Ağustos ayında hayata geçirilmesi planlanıyor.

“Bu iş birliği ile ülke çapında önemli ve özgün projelerin ortaya çıkacağına inanıyoruz”

Medtronic Türkiye Kıdemli Ülke Direktörü Murat Erboz, Bezmialem Vakıf Üniversitesi Hastanesi ile gerçekleştirilen iş birliği hakkında şunları söyledi; “Medtronic ve Bezmialem Üniversite Hastanesi, Türkiye'deki doktorlar için uzmanlık eğitimini iyileştirmeye istekli ve kararlı iki kurumdur. Medtronic olarak yatırımlarımızla yerinde eğitim için benzersiz fırsatlar sunarken, aynı zamanda dijitalleşme sürecindeki gelişmelere ayak uydurabilmek için sanal eğitimlere gerekli olan altyapı ve ekipman yatırımları da yaptık. Medtronic'in geliştirdiği bu özel fırsatlar ve Bezmialem Vakıf Üniversitesi Hastanesi uzman doktorlarının emekleri bir araya geldiğinde, ülke çapında önemli ve özgün projelerin ortaya çıkacağına inanıyoruz. Buna Bezmialem Vakıf Üniversitesi Hastanesi’nin ulaşabileceği sağlık profesyoneli portföyü de eklendiğinde, bu çalışmaların geniş ve önemli kadrolara hitap edeceği aşikardır.

Bezmiâlem Vakıf Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Rümeyza Kazancıoğlu konuyla ilgili değerlendirmede bulundu. Prof. Dr. Kazancıoğlu “Sağlık alanında iki asırlık tecrübemizden gelen güçle birlikte Medtronic firmasıyla sağlık eğitimini geliştirmek amaçlı iş birliği anlaşması imzaladık. Bu iş birliği ile Bezmiâlem Vakıf Üniversitesi Hastanesi’nde görevli doktorlar, hemşireler, tıpta uzmanlık öğrencisi ve hemşirelik öğrencileri Medtronic İstanbul İnovasyon Merkezi’nde pek çok alanda simülatörler üzerinde ilave eğitim alacaklar. Böylelikle çalışanlarımız ve öğrencilerimiz modern ve güncel teknolojik gelişmeler ile ilgili tüm bilgileri simülatörler üzerinde deneyimleme şansı bulacaklar. Bu iş birliğinin hayata geçirilmesinde emeği geçen herkese teşekkür eder, başarılar dilerim” dedi.

Beş binden fazla sağlık profesyoneli eğitim aldı

2014 yılında kurulan Medtronic İnovasyon Merkezi (MIC), açıldığından bu yana Türkiye’nin alanındaki sayılı eğitim merkezlerinden biri olarak faaliyetlerini sürdürüyor. 4 bin metrekareden fazla bir alana kurulu bu eğitim merkezi içinde, doktor ve hemşireler başta olmak üzere tüm sağlık profesyonellerine teknik ve deneyimsel eğitimler veriliyor. Medtronic Türkiye eğitim verdiği inovasyon merkezinde simülasyon, ıslak laboratuvar ve kuru laboratuvar kurulumu, özel ekipman, eğitim ve öğretim uzmanlarına yatırım yaparak yerinde eğitim için benzersiz fırsatlar sunuyor. Medtronic İnovasyon Merkezi’nde Orta ve Doğu Avrupa, Afrika, Orta Doğu olmak üzere 35 farklı ülkeden sağlık profesyoneline hizmet verilirken şimdiye dek beş binden fazla sağlık profesyoneline binden fazla eğitim olanağı sundu.

medtronic
bezmialem vakıf üniversitesi
medtronic i̇novasyon merkezi
eğitim
Bu habere ilk yorumu siz yapabilirsiniz...
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir