Medimagazin logo

Ağrıda özel tıp merkezi açıldı

Ağrı Özel Güven Tıp Merkezi, Vali Mehmet Çetin, Belediye Başkanı Ekrem Aktaş, Sağlık Müdürü Dr. M. Ali Bilgili, İl Milli Eğitim Müdürü Turgut Koçak ve İl Müftüsü Osman Tıraşçı'nın da aralarında bulunduğu kalabalık bir davetli topluluğunun katılımı ile hizmete açıldı
Ağrıda özel tıp merkezi açıldı
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

AĞRI (İHA) - Ağrı Özel Güven Tıp Merkezi, Vali Mehmet Çetin, Belediye Başkanı Ekrem Aktaş, Sağlık Müdürü Dr. M. Ali Bilgili, İl Milli Eğitim Müdürü Turgut Koçak ve İl Müftüsü Osman Tıraşçı'nın da aralarında bulunduğu kalabalık bir davetli topluluğunun katılımı ile hizmete açıldı.

Törende konuşan Ağrı Valisi Mehmet Çetin, bu tür hastanelerin Ağrı'da açılıyor olmasının, halkın daha iyi sağlık hizmeti alabilmesine önemli katkıda bulunacağını belirterek, yeni hastanelerin açılmasıyla sağlık sektöründe rekabet ortamının da sağlandığını ifade etti. Çetin, rekabetin kaliteyi beraberinde getireceğine dikkat çekti.

İl Sağlık Müdürü Dr. M. Ali Bilgili konuşmasında "İnsana yapılan en büyük hizmet sağlık yatırımıdır. Sağlık sektöründe başlatılan özelleştirme hareketi ülkemize önemli kazanımlar sağladı. Sağlık sektöründe bu tür özel hastanelerin açılmasıyla yıllardır sıkıntısı çekilen eksiklikler de tamamlanıyor. Ağrı'da da hastalarımız çevre illerde tedavi olmaktan kurtuluyor" dedi.

Özel Güven Tıp Merkezi Başhekimi Dr. Bülent Çelik ise, Ağrı'da sağlık hizmetlerine yeni bir açılım kazandıracak olan hastanenin 2 bin 500 metrekare kapalı alan üzerinde, 3 katlı olarak yapıldığını söyledi. Çelik, Ağrı'da sağlık hizmetlerinde yeni açılımların yanı sıra yeni ilklere de imza atacaklarını ifade etti. Çelik "Özel hastane olmamıza rağmen maddi durumu düşük aileler, yeşil kart sahibi ailelere de destek olacağız. Sağlık anlamında üzerimize düşen her şeyi seve seve yapacağız" dedi.

Hastanenin açılışı, okunan duanın ardından yapılırken, birimleri gezen konuklara hastane yöneticileri tarafından bilgiler verildi.

ağrı&#8217
da
özel
tıp
merkezi
açıldı
Bu habere ilk yorumu siz yapabilirsiniz...
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir