Medimagazin logo

2012'de özel hastanelerin acilleri ücretsiz olacak

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK), sadece birkaç branşta kendisiyle sözleşme imzalayan özel hastanelerin acillerini vatandaşa ücretsiz hale getiriyor.
2012'de özel hastanelerin acilleri ücretsiz olacak
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

Sözleşme taslağı hazırlayan SGK, kısmi sözleşmeli hastanelerden, acile gelen her hastaya ücret almadan bakmasını istedi. Yeni sözleşme 1 Ocak 2012'den itibaren geçerli olacak.
Daha önce SGK ile kısmi sözleşme imzalayan bazı hastaneler, kardiyoloji, radyasyon onkolojisi, doku ve organ nakli ile özellikli işlemlerden oluşan 6 branşta SGK'lı hastaya hizmet veriyordu. Sosyal Güvenlik Kurumu, yaptığı yeni sözleşme ile bu 6 branşa acil hizmetlerini de ekledi.
Yeni sözleşmeye göre, özel hastaneler acilden gelen bütün hastalara hizmet verecek. Daha önce, anlaşma olmadığı bölümler için acil hastaları geri çeviren özel hastaneler, artık gelen hastaların tamamını tedavi edecek. Acil halin sona ermesinin ardından, alınacak ek ücret de önceden hastaya bildirilecek.

HASTALARIMIZ ENDİŞE YAŞAMAYACAK
Bursa Sosyal Güvenlik İl Müdürü İlhan Küçük, Cihan Haber Ajansı (Cihan)'na yaptığı açıklamada sözleşmenin 15 gün içinde imzalanması gerektiğini belirterek, uygulamanın yılbaşından itibaren hayata geçeceğini söyledi. Bursa'da da en geç 2-3 Ocak'a kadar hastanelerle imza işleminin biteceğini ifade eden Küçük, "Artık hastalarımız özel hastanenin aciline gittiğinde bana bakılacak mı, ya da ne kadar para alınacak gibi endişeler yaşamayacak. İstediği hastaneye gidecek ve tedavisini olacak." diye konuştu.

2012'de
özel
hastanelerin
acilleri
ücretsiz
olacak
Yorum (7)
hasanmadenci
zaten hastanelet bu durumlardan fak alamıyorlardı ki ne yeni bir türlü anlamadım bu kadar birgi kirliliği kim ne kasıtla cıkarır
0
Cevapla
hasan canerler
siz öyle zannedin acile saat 2200 de götürdüğüm 40 derece ateşli ikiz 4 yaşındaki çocuklarıma 300 TL ödedim saygılar
0
Cevapla
dr.önder
Özür dilerim.Ne doktoru olursanız olun.Kendi çocuğunuzun 40 derece ateşini düşüremiyorsanız(daha sonraki tedavisini kastetmiyorum.Sadece ateş düşürme) bu işte bir sorun var demektir.Yada yanlış beyan verilmiş demektir.
0
Cevapla
şahin öztürk
zaten acil servis hizmetleri 2011 yılında da ücretsizdi...
0
Cevapla
hasan canerler
durumu tam bilmeden balıklama yorum yapan meslektaşıma cevap dahi vermiyorum saygılar
0
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir