Medimagazin logo

Vişne ve kiraz suyu içen daha iyi ve uzun uyuyor

Uykuya dalmadan önce vişne suyu içenlerin daha verimli ve daha uzun uydukları ortaya çıktı. Bild gazetesinde yer alan bir araştırmaya göre uykudan önce vişne ve kiraz suyu içinler içmeyenlere göre 40 dakika daha uzun uyuyorlar ve ertesi günkü yaşamlarında daha zinde oluyorlar.
Kaynak: CİHAN
Vişne ve kiraz suyu içen daha iyi ve uzun uyuyor
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

Konuyla ilgili bir araştırmayı İngiltere'deki Northumbria üniversitesi doktorları yaptı. Doktorlar araştırmalarının neticesinde uyku üzerinde etkili olan melatonin maddesini tespit etti. Bu madde genellikle kiraz ve vişne gibi yoğun kırmızı renkli meyvelerde bulunuyor. Ancak ekşi olan vişne suyunda daha yoğun miktarda bulunduğunu kaydeden uzmanlar, uyku sorunu yaşayanlara özellikle vişne suyu içmeleri tavsiyesinde bulunuyor.

Vişne suyu içen kişilerin ayrıca, uykudan kalktıktan sonra daha zinde oldukları belirlendi. Deneylerde vişne suyu içen ve içmeyenlerin hareket, dikkat ve benzeri gibi çeşitli aktivitelerini ölçen doktorlar neticede uykudan önce vişne suyu içenlerin uykuda daha iyi dinlendikleri neticesine ulaştı.

vişne
ve
kiraz
suyu
içen
daha
iyi
ve
uzun
uyuyor
Bu habere ilk yorumu siz yapabilirsiniz...
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir