Medimagazin logo

Türkiye plastik cerrahide lider konumda: En büyük etken ücretler mi?

Plastik cerrahi işlemleri turistleri Türkiye’ye çeken etkenler arasında yer alıyor. Türkiye’nin plastik cerrahide lider konumda olmasının nedenleri arasında plastik cerrahi maliyetlerinin uygun olması yer alıyor
Türkiye plastik cerrahide lider konumda: En büyük etken ücretler mi?
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

Türkiye yıl boyu sahip olduğu güzel iklim koşulları, canlı kültürü ve seyahat kolaylığı sayesinde, özellikle Avrupa, Kuzey Amerika, İngiltere, ABD ve Orta Doğu ülkelerinde yaşayan insanların dikkatini çekiyor.

İstanbul’da bulunan Sultanahmet Camii, Topkapı Sarayı, Galata Köprüsü, Boğaziçi köprüsü ve Kapalıçarşı gibi harika destinasyonların ve İskender kebap, döner, Türk kahvesi ve çay gibi lezzetli mutfağı sayesinde turistleri Türkiye’ye çekiyor. Bunların yanı sıra özellikle gençleştirme tedavileri ve plastik cerrahi müdahalelerin uygun olması da büyük bir etken.

Türkiye’de plastik cerrahi, diğer cerrahi müdahaleler gibi oldukça popülerdir. Türkiye’yi ziyaret eden turistler ihtiyaçları olan planlara, uygun fiyata ve en iyi kalitede cerrahi ve kozmetik tedavilere erişebiliyor. Türkiye’nin popülaritesinin artmasında plastik cerrahi maliyetlerin uygun olması da etkilidir.

Türkiye'nin Küresel Plastik Cerrahi Merkezi haline gelmesinin sebepleri: 

 

1.     Tıbbi Tedavi Ücretleri 

Türkiye'de tıbbi tedavi ücretleri diğer batılı ülkelere göre kıyaslandığında çok düşüktür. Gelişmiş ülkelerdeki ücretlere göre yaklaşık %50-75 daha uyguna tedavi olmak mümkün.

2. Kurul Sertifikalı Plastik Cerrahi 

Türkiye, kapsamlı şekilde kozmetik müdahale yapabilen, kurul onaylı önemli sayıda plastik cerraha sahip.

Ayrıca, tedaviye başlamadan önce tercih edeceğiniz cerrahın profesyonel bilgilerini ve geçmişini çevrimiçi olarak görüntülemek mümkün. Hastalar ayrıca çeşitli plastik cerrahi topluluklarına ve derneklerine üye olarak daha fazla bilgi sahibi olabilirler.

3.    Tıbbi Ekipmanlar

Estetik cerrahi için gerekli ekipmanların çoğu Türkiye'de üretiliyor. Türkiye'deki plastik cerrahlar da yerli üretim ekipmanları kullanmayı tercih ettiği için, tedavi ve ameliyat maliyetleri büyük ölçüde düşürüyor.

4. Tıbbi Teftiş 

Uluslararası Tabipler Birliği ve Türk Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Derneği (TPRECD), hijyenik ortamların sürdürülmesini sağlamak için plastik cerrahi kliniklerinde, geçerli sertifikalar ve tıp uzmanlarının akreditasyonları dahilinde düzenli denetimler ve kalite kontrolleri yapmaktadır.

5. Türkiye’de Konaklama ve Yaşam

Türkiye'de farklı kültür mutfaklarının seçenek olarak sunulduğu, her bütçeye uygun, geniş otel ve konaklama seçenekleri mevcuttur. Ziyaretçiler bütçelerine göre konaklama ve yemeklerini seçebilirler.

Türkiye, Medikal Turizm Sektöründe Yükselişinin En Önemli Faktörü Uygun Maliyetler Mi?

Evet, Türkiye'nin uygun fiyatlı olması nedeniyle komşularına göre üstünlüğü var. Türkiye'deki plastik cerrahi maliyetlerine kısa bir genel bakış yapalım.

 

Türkiye’de Yapılan Plastik Cerrahi Türleri

 

Burun Estetiği (Rhinoplasty)  

Burun estetiği veya diğer bir adıyla Rinoplasti, kişinin burnunu yüz ifadesine uygun şekilde yeniden şekillendirmek veya boyutlandırmak veya nefes alma sorunlarını gidermek için yapılan bir işlemdir. Yeniden şekillendirilmiş veya yeniden boyutlandırılmış bir burun, yeni görüntüsüyle birlikte hastanın moralini yükseltir. Ayrıca varsa solunum problemlerine de çözüm olur. Türkiye'deki birçok plastik cerrah, uygun maliyetlerle kaliteli burun estetiği ameliyatları yapıyor.

Yüz Gerdirme 

Yüzün alt veya orta kısmını gerdirme, kaş kaldırma, şakak germe ve tam yüz germe ameliyatı da dahil olmak üzere her türlü yüz germe ameliyatı Türkiye'de yapılmaktadır. Pek çok uzman plastik cerrah bu işlemleri hastanın durumuna ve beklentilerine göre yapmaktadır.

Göğüs Büyütme 

Göğüs Büyütme, göğüslerin boyutunu ve şeklini değiştirmek için yapılan cerrahi bir işlemdir. Bu ameliyat aynı zamanda belirli sağlık sorunları nedeniyle memeyi yeniden oluşturmak için de yapılabilir.

Göğüslerin şekline ve boyutuna müdahale etmek için hastanın vücudundan implant veya yağ alıp, kullanmak tercih edilir. Türkiye'de birinci sınıf implantlarla uygun fiyatlı göğüs büyütme operasyonu birkaç saat içinde tamamlanmaktadır.

Yağ aldırma (Liposuction) 

Liposuction, karın, uyluk, çene, kol veya vücudun diğer bölgelerindeki fazla yağın alındığı tıbbi bir işlemdir. Diyet ve egzersiz yapılmasına rağmen yağ kaybı gerçekleşmiyorsa bu işlem önerilir. Kurul onaylı bir plastik cerrah tarafından yapıldığında oldukça güvenli bir işlemdir. Liposuction, vücut şekillendirme olarak da adlandırılabilir.

Göz kapağı estetiği 

Blefaroplasti veya göz kapağı estetiğinde, göz kapağının düzeltilmesi hedeflenir. Bu ameliyatta göz kapaklarının yakınındaki fazla yağ yastıkçıkları, kaslar ve sarkık deri alınır. Bu işlem estetik amaçlı yapılabileceği gibi fonksiyonel amaçlı da yapılmaktadır. Blefaroplasti, Türkiye'deki çoğu plastik cerrah tarafından yapılabilmektedir.

Karın germe

Karın germe veya Abdominoplasti ameliyatı, orta ve alt karın bölgelerindeki istenmeyen yağ ve sarkmış derinin alınması için yapılan cerrahi bir işlemdir. Türkiye’de, farklı sebepler yüzünden karnının şeklinden ve büyüklüğünden memnun olmayan hastalara güvenilir karın germe prosedürleri sunulmaktadır.  

Annelik estetiği 

Hamilelik muazzam bir deneyimdir ancak çocuk doğumundan sonra anne vücudunda sarkık göğüs ve karın, gevşek cilt ve kaslar, karın bölgelerindeki çatlaklar gibi kalıcı hasarlar oluşabiliyor.

Dünya çapındaki ve Türkiye’deki plastik cerrahlar, annelerin doğum öncesi gibi ve hatta ondan daha iyi bir vücut şeklini geri kazanmasını sağlamak için Göğüs Büyütme, Göğüs Dikleştirme, Göğüs Küçültme, Karın Germe ve Liposuction'ı içeren özelleştirilmiş bir "Anne Estetiği" paketi sunmaktadır.

Tıbbi Tedavi için Türkiye'yi Tercih Etmeden Önce Dikkat Edilmesi Gereken Faktörler

Türkiye'de plastik cerrahi tercihinizden önce gözünüzün önünde bulundurmanız gereken bazı faktörler vardır.

1. Hastanenin Konumu

2. Plastik cerrahın mesleki deneyimi ve uzmanlığı

3. Anestezi Seçimi – Lokal veya Genel Anestezi

3. Hastanede yatış süresi

4. Planlanan operasyon sayısı

5. Cerrahi prosedürlerin türü

Estetik ve plastik cerrahi tedavisi için Türkiye'ye seyahat eden turistler, JCI ve Türkiye'deki ilgili akreditelere sahip hastaneler ve kliniklerdeki kalifiye ve kurul onaylı plastik cerrahlar tarafından gerçekleştirilen, düşük maliyetli plastik cerrahi operasyonlarının farkındalar.

plastik cerrahi maliyetleri
plastik cerrahi
turkiye
turist
Bu habere ilk yorumu siz yapabilirsiniz...
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir