Medimagazin logo

İnsülin direnci kilo vermeyi engelliyor

Pek çok kişinin diyet ve spor yaptığı halde kilo verememesinin, verse bile hemen geri almasının insülin direncinden kaynaklanabildiğine işaret eden Dr. Sinan Akkurt, özellikle yaza daha formda bir vücutla girmeye hazırlananlara insülin direncini ölçtürmelerini önerdi. Dr. Akkurt, kilo alımında etkisi olan Adenovirüs 36, insülin direnci, metabolizma zayıflığı gibi sorunların giderilmesinde biorezonans metodundan yararlanılabildiğini açıkladı.
İnsülin direnci kilo vermeyi engelliyor
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

İnsülin hormonunun fazla miktarda salınımıyla yağ metabolizmasını uyararak kilo vermeyi engellemesinin "insülin direnci" olarak tanımlandığını ifade eden Biorezonans Uzmanı Dr. Sinan Akkurt, bu rahatsızlığa sahip kişilerin kilo vermesi için öncelikle hormonal dengenin sağlanması gerektiğine dikkat çekti. Spor ve diyetin kilo vermek için şart olduğunu, ancak kimi durumlarda yeterli olmadığını dile getiren Dr. Akkurt, "Kişinin metabolizması zayıf olabilir. Biorezonans ile metabolizmayı hızlandırıcı bir tedavi uyguluyoruz. Ayrıca kişi hormonal olarak dengesiz olabilir, insülin direnci olabilir. İnsülin direncimiz varken, vücut insülin direncinden dolayı glukozu harcamazken istediğimiz kadar diyet yapalım, kilo veremeyiz. Versek bile hemen geri alırız. Biorezonans tedavisi ile tüm bunları dengeliyoruz, ayrıca iştah azaltıcı bir tedavi programı uyguluyoruz." dedi.

"Önemli olan hızlı değil, sağlıklı kilo vermek"

Biorezonans programında eş zamanlı olarak vücuttaki şekeri tüketen ve dolayısıyla hipoglisemiye yol açan Candida Albicans isimli mantar türünün vücutta bulunup bulunmadığının araştırıldığını ve varsa tedavisinin yapıldığını kaydeden Dr. Akkurt, biorezonans ile zayıflama tedavisinin bir şok tedavisi olmadığını, bu yüzden verilecek kilo miktarının kişinin durumuna göre değişebildiğini kaydetti. Dr. Akkurt, "Önemli olan hızlı değil, sağlıklı kilo vermektir." dedi.
 

i̇nsülin
direnci
kilo
vermeyi
engelliyor
Bu habere ilk yorumu siz yapabilirsiniz...
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir