Medimagazin logo

Az Uyuyan Kadınlar Şişmanlıyor

Kaynak: TRT
Az Uyuyan Kadınlar Şişmanlıyor
Abone Ol:
Medimagazin google abone olİsveç'te Uppsala Üniversitesi'nde Akciğer Hastalıkları uzmanı Dr. Jenny Theorell-Haglöw'un başında bulunduğu araştırma grubu, 50 yaş altındaki 6500 kadını incelemeye aldı.

İnceleme sırasında kadınların sağlık problemleri konusunda bilgi alındı, ağırlıkları ve boyları ölçüldü. Araştırma sonucunda, 7 ila 8 saatten daha az uyuyan kadınların bel bölgelerinin daha fazla yağlandığı görüldü.

Araştırma sonuçlarını yorumlayan Dr. Jenny Theorell-Haglöw, günde 5 saat uyuyan bir kadının bel bölgesinin, 8 saat uyuyan bir kadına göre 6 santimetre daha kalın olduğunun tespit edildiğini söyledi.

Az uyuyanların bel bölgesinde neden yağlanma olduğuna dair birkaç açıklama olduğuna işaret eden Dr. Haglöw, birinci nedeninin kortizol ve büyüme hormonu salgı miktarının etkilenmesi, ikinci nedenin ise yemek yemeye daha fazla vakit harcanması olduğunu söyledi.

İsveçli doktorların araştırması Sleep Medicine dergisinde yayımlandı.  
 

az
uyuyan
kadınlar
şişmanlıyor
Yorum (1)
zırterenköy
MEDYADAN: İsveç’te yapılan bir araştırmaya göre,günde 7 saatten az uyuyan kadınlar şişmanlıyor!.. ALBERT EINSTEIN’DAN: Aslında az uyuyan kadınlar şişmanlamıyor,şişmanlayan kadınlar daha az uyuyor!.. ( Genel Görelilik Kuramı ) www.zirterenkoy.com
0
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir