Medimagazin logo

Türkiye'de günlük COVID-19 vaka sayısı ilk kez 80 bini aştı

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, "Aşı hatırlatma dozunuzun zamanı gelmişse, hava koşullarından kaynaklanan göze alınması mümkün zorlukları engel kabul etmeyin. Kış aylarında Kovid-19 riski yüksek." dedi.
Kaynak: AA - Ahmet Sertan Usul
Türkiye'de günlük COVID-19 vaka sayısı ilk kez 80 bini aştı
Sağlık Bakanı Fahrettin Koca
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

Türkiye'de günlük Kovid-19 vaka sayısı salgının başından beri ilk kez 80 binin üstüne çıktı.

Sağlık Bakanlığı, Günlük Koronavirüs Tablosu'nu "covid19.saglik.gov.tr" sitesinden paylaştı.

Buna göre, son 24 saatte 424 bin 164 Kovid-19 testi yapıldı, 82 bin 180 kişinin testi pozitif çıktı, 174 kişi yaşamını yitirdi, iyileşenlerin sayısı 83 bin 225 oldu.

18 yaş ve üstü nüfusta ikinci doz aşı uygulananların oranı yüzde 84,32, birinci doz aşı yapılanların oranı yüzde 92,45 olarak kayıtlara geçti.

Türkiye'de bugüne kadar uygulanan aşı miktarı 141 milyon 416 bin 957 doza yükseldi.

18 yaş ve üstü nüfusta en az iki doz aşı yaptıranların oranının en yüksek olduğu 10 il Osmaniye, Ordu, Amasya, Muğla, Kırklareli, Çanakkale, Eskişehir, Balıkesir, Zonguldak ve Manisa oldu.

En az iki doz aşı uygulananların oranının en düşük olduğu iller ise Şanlıurfa, Batman, Siirt, Diyarbakır, Bingöl, Muş, Mardin, Bitlis, Ağrı ve Elazığ olarak sıralandı.

"Göze alınması mümkün zorlukları engel kabul etmeyin"

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, sağlıkçıların kış şartlarında da Kovid-19 aşılamasının sürmesi için görevlerinin başında olduğuna işaret ederek, "Aşı hatırlatma dozunuzun zamanı gelmişse, hava koşullarından kaynaklanan göze alınması mümkün zorlukları engel kabul etmeyin. Kış aylarında Kovid-19 riski yüksek. Aşının zamanında yapılması önemli." ifadelerini kullandı.

sağlık bakanı
fahrettin koca
vaka sayısı
hatırlatma dozu
Yorum (5)
bir vatandaş
Aşısızlar yüzünden hep.
7
Cevapla
kerem can
aşı varken test yapılması saçma ve mantıksız. influenza için testler yapılıp günlük pozitif sayısı, ölü sayısı vs vs takip ediliyor mu hayır. aşı yokken bu uygulama gerekliydi ama artık bu işleri bırakmak lazım. mali kaynak ve işgücü israfından başka bir şey değil. aşı konusunda zorlayıcı tedbirler alınabilir. para cezası ve kamu hizmetlerinden yararlanmada kısıtlama gibi. bazı hocalarımız bu pandemi olayında öne çıktı popülariteleri arttı ulusal medyada görünürlükleri arttı. ama artık bu olayı kabullenip korku yaymaktan vazgeçsinler. bitti artık kabullensinler bunu. kovid nezle grip hepsi aynı muameleyi görmeli
19
Cevapla
Ali Rıza Aktaş
Merhaba sevgili ve saygı değer arkadaşlar, Biontec Omicron varyantı için neden yeni aşı dizayn etme ihtiyacı duyuyor?!!!!!??
8
Cevapla
Mehmet K.
Sayın Bakanım, Hekim maaş zammı neden iki aydır buzdolabında bekliyor? Kim engelliyor bilmek istiyor ve bir an önce hayata geçmesini bekliyoruz.
88
Cevapla
Mehmet Akif Emre
Buzdolabına değil, derin dondurucuya kondu Mehmet kardeşim. Hiç kimse oradan çıkarılmasını istemiyor, biz hekimler dışında. Gerçek bu ne yazık ki.
28
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir