Medimagazin logo

Dünya Sağlık Örgütü, Sinovac aşısına onay verdi

Dünya Sağlık Örgütü, Çin'in koronavirüs salgını için üretmiş olduğu Sinovac aşısına acil kullanım onayı verdi.
Dünya Sağlık Örgütü, Sinovac aşısına onay verdi
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ), Çin'li şirket Sinovac tarafından geliştirilen ve Türkiye'de de kullanılan corona virüs aşısı CoronaVac'a acil kullanım izni verdiğini açıkladı. 
DSÖ yaptığı açıklamada, CoronaVac'ın 18 yaş üstü yetişkinler için kullanılmasının uygun olduğunu ve 2 ila 4 hafta sonra ikinci dozun önerildiğini söyledi.

CAN KAYBINI ÖNLEMEDE YÜZDE 100, BULAŞTA YÜZDE 94 ETKİLİ

Son olarak Endonezya'da 25 bin 374 sağlık çalışanının ikinci dozlarını aldıktan sonra 28 gün boyunca izlendiği araştırmada CoronaVac'ın can kaybını yüzde 100 önlediği, hastaneyi yatışlara karşı da yüzde 96 oranında koruma sağladığı açıklanmıştı.

Ayrıca, izlenen grupta Covid-19 bulaşmasının yüzde 94 oranında önlendiği belirtilmişti.

FAHRETTİN KOCA SOSYAL MEDYA HESABINDAN DUYURDU

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Türkiye'de yaygın kullanılan Sinovac firmasının Covid-19 aşısı CoronaVac'ın, Dünya Sağlık Örgütü tarafından onaylandığını bildirdi.
Bakan Koca sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, “Ülkemizde yaygın olarak kullanılan Sinovac firmasının Covid-19 aşısı Coronovac; Dünya Sağlık Örgütü tarafından da onaylandı. Güvenirliği ve etkisi kanıtlanmış her aşıyı vatandaşımızla buluşturmaya devam edeceğiz. Bu güce güvenin” ifadelerine yer verdi.

dsö
sinovac
onay
çin
aşı
Bu habere ilk yorumu siz yapabilirsiniz...
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir