Medimagazin logo

Sandoz Türkiye ilaç ihracatında ilk üçte yer aldı

Sandoz Türkiye, İKMİB İhracatın Yıldızları Ödül Töreni'nde, 2022'de 33,6 milyar dolarlık ihracat ile Türkiye'nin en fazla ihracat yapan sektörü olmayı başaran kimya sektörünün alt kategorisi ilaç sektöründe üçüncülüğü elde etti
Sandoz Türkiye ilaç ihracatında ilk üçte yer aldı
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

İstanbul Kimyevi Maddeler ve Mamulleri İhracatçıları Birliği (İKMİB) tarafından her yıl düzenlenen “İKMİB İhracatın Yıldızları Ödül Töreni”nin sekizincisi, haziran ayında gerçekleşti. 2022 Türkiye'nin en çok ihracat gerçekleştiren sektörü olan kimya kategorisi içerisindeki 16 alt sektörden biri olan ilaç kategorisinde Sandoz Türkiye üçüncülüğü elde etti.  

İKMİB İhracatın Yıldızları Ödülü ile ilgili konuşan Sandoz Türkiye Genel Müdürü Cengiz Zaim: “Türkiye, Sandoz dünyasındaki en önemli dört üretim tesisinden birini ev sahipliği yapıyor. Gebze fabrikamızda Global Sandoz kalitesinde üretilen ürünlerimizi dünyanın 55 ülkesine ihraç ediyoruz. Böylece Türkiye ekonomisine katkı sağlarken, dünyanın dört bir yanındaki hastaların sağlık ihtiyaçlarına yanıt vermek ve ilaçlara erişimlerini kolaylaştırmak için de aktif rol oynuyoruz. Sandoz Türkiye olarak 2022 yılı ihracat rakamımız yaklaşık 65 milyon USD olarak gerçekleşti. Bu rakamın bu yıl yükselerek daha da artacağını öngörüyoruz. İKMİB tarafından hak kazandığımız bu ödül Sandoz'un Türkiye pazarına olan taahhüdünün bir göstergesidir. Bu önemli ve gurur verici çalışma için tüm ekip arkadaşlarıma teşekkür ederim” dedi.
 

sandoz turkiye
istanbul kimyevi maddeler ve mamulleri ihracatcilari birligi
ikmib
odul
Bu habere ilk yorumu siz yapabilirsiniz...
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir