Medimagazin logo

Sağlık Sektöründe Sosyal Medya Buluşması

21-22 Şubat tarihlerinde İstanbul'da gerçekleştirilecek olan "Sales and Marketing Excellence" konferansında sağlık sektörünün önde gelen firmaları sosyal medya için bir araya geliyor.
Kaynak: MİLLİYET
Sağlık Sektöründe Sosyal Medya Buluşması
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

Son yıllarda Türkiye'nin sağlık sektöründe gözle görülür gelişmeler kaydedilmiştir. Türkiye Orta Doğu'daki eczacılık pazarının %40'ına sahip bir ülke olarak daha da ilerleme fırsatı bulmuştur.

Londra'da bulunan ve ekonomi araştırmaları yapan “Economist Intelligence Unit(EIU)" yani Ekonomist İstihbarat Birimi'nin yayınladığı rapora göre, 2011-2016 yılları arasındaki gayri safi yurt içi hasılanın yıllık ortalama % 5.2'lik oranda olması bekleniyor. Bu orana göre eczacılık sektörü en ön planda yer alıyor.

Türkiye'de başarıya ulaşmak için, hükümetin sıkı denetimlerini geçmek ve değişen düzenlemeleri takip edebilmek büyük önem taşıyor. Ayrıca iletmek istediğiniz mesajın hem doktorlar hem de hastalara uygun olup olmadığına da dikkat etmek gerekiyor. Yani hükümetin gerektirdiği düzenlemelere göre değişikliğe gitmeden önce, hastaların gerçek ihtiyaçlarının ne olduğunu belirlemek büyük önem arz ediyor.

İşte bu tür konuların tartışılacağı ve Türkiye'deki endüstrinin büyümesinin yolunu açacak fikir alışverişlerinin yaşanacağı bir konferans 21-22 Şubat tarihlerinde İstanbul'da gerçekleşiyor. Bu konferans ile sağlık sektörünün dijital dünyaya açılması hedefleniyor. Eczacılık sektörünün ihtiyaçlarına yeni pazarlama modelleri sayesinde cevap bulunması amaçlanıyor.

Konferansta sayılı isimlerin yer alması, söz konusu sektördeki girişimcileri ve çalışanları da heyecanlandırıyor.Novartis Genel Müdürü Guldem Berkman, Pfizer Satış ve Pazarlama Direktörü Haluk Karabatak, J&J Satış Müdürü Levent Aslan gibi lider firmaların önde gelen yöneticileri de konuşma listesinde bulunuyor.

Bu konferans sayesinde Türkiye'nin en önemli ecza/biyoteknik firmalarının 150'den fazla üst düzey yöneticisi bir araya geliyor.

sağlık
sektöründe
sosyal
medya
buluşması
Bu habere ilk yorumu siz yapabilirsiniz...
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir