Medimagazin logo

Novartis Uluslarası Liderlik Kampına katılacaklar

Ar-Ge’ de dünya lideri Novartis tarafından her yıl biyoteknoloji alanında başarılı yüksek lisans, doktora ve uzmanlık öğrencileri için düzenlenen ve 24 ülkeden 60 öğrencinin katılımıyla İsviçre’nin Basel kentinde gerçekleşen Uluslararası Biyoteknoloji Liderlik Kampı’na (BioCamp) bu yıl Türkiye’den katılacak isimler belirlendi.
Novartis Uluslarası Liderlik Kampına katılacaklar
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol


Dünya ilaç sektörünün lider firmalarından Novartis’in, her yıl biyoteknoloji alanında yetenek ve birikimini artırmayı hedefleyen başarılı yüksek lisans, doktora ve uzmanlık öğrencileri için düzenlediği Uluslararası Biyoteknoloji Liderlik Kampı’nın (BioCamp) bu yıl ki Türk katılımcıları belirlendi.

İsviçre’nin Basel kentinde bulunan Novartis merkez ofisinde bu yıl dokuzuncu kez düzenlenecek olan etkinliğe Türkiye’den, Bilkent Üniversitesi Moleküler Biyoloji ve Genetik Bölümü Doktora Öğrencisi Banu Bayyurt ve Harran Üniversitesi Öğretim Görevlisi Tıbbi Farmakoloji Uzmanı Dr. Soner Sabırlı katılacak.

Biyoteknoloji alanında yaptıkları çalışmalar, başarı durumları, İngilizce seviyeleri ve hazırladıkları motivasyon mektupları göz önünde bulundurularak değerlendirilen bu isimler, 24 ülkeden 60 öğrencinin katılımıyla gerçekleşecek kampta diğer ülkelerden gelen genç bilim adamlarıyla bir araya gelerek deneyimlerini paylaşma fırsatı bulacak.

Ağustos ayında gerçekleşecek 3 günlük seminer programından oluşan etkinlikte BioCamp katılımcılarına, dünya biyoteknoloji liderlerinin verdiği seminerlerle günümüzde biyoteknoloji alanındaki zorlukları ve fırsatları görebilme, bilgi ve deneyim alışverişi imkânı sunuluyor. Yeni tedavilerin laboratuarlardan hastalara nasıl ulaştırıldığı konusunda deneyim edinme imkânına sahip olan katılımcılar, kamp boyunca Novartis yöneticileriyle bir araya gelme fırsatı buluyor.
 

novartis
uluslarası
liderlik
kampına
katılacaklar
Bu habere ilk yorumu siz yapabilirsiniz...
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir