Medimagazin logo

Nobel İlaç'tan farkındalık yaratan çevre hareketi

Nobel İlaç, Let's Do It Türkiye iş birliğiyle İstanbul, Düzce ve Tekirdağ'da eşzamanlı olarak çevre temizliği etkinliği gerçekleştirdi.
Nobel İlaç'tan farkındalık yaratan çevre hareketi
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

Şirketten yapılan açıklamaya göre, doğaya olan sorumluluklarını yerine getirmek ve toplumda çevre bilincinin artmasına katkıda bulunmak isteyen 130'a yakın Nobel çalışanın katılımıyla gerçekleşen etkinlik, sabah saatlerinde başlayarak gün boyunca devam etti. Gönüllü ekipler, belirlenen bölgelerde titizlikle çalışarak çevredeki atıkları toplayarak, türlerine göre ayırdı.

Nobel İlaç, etkinlik sonrasında toplanan atık miktarını detaylı olarak raporladı. Etkinlikte toplamda 470 kilogram atık toplanarak geri dönüşüme kazandırıldı. Daha temiz bir dünya için omuz omuza veren katılımcıların yoğun çabalarıyla toplanan atıklar sayesinde, 70 ağacın bir yıl boyunca ofsetleyeceği karbondioksit miktarına eş değer, yaklaşık 700,71 kilogram (0,701 ton), emisyon azaltımı sağlandı.

Açıklamada etkinlikle ilgili değerlendirmelerine yer verilen Nobel İlaç Genel Müdürü Oğuz Akandil, 'Sürdürülebilirlik konusundaki uzun vadeli hedeflerimizi içselleştiren çalışanlarımızın büyük bir hevesle katıldığı bu etkinlik, doğanın korunması ve çevre bilincinin yaygınlaştırılması adına atılmış önemli bir adımdır. Let's Do It Türkiye ile gerçekleştirdiğimiz bu işbirliği, çevre konusundaki taahhütlerimizi daha da güçlendirdi.' ifadelerini kullandı.

nobel ilac
cevre temizligi
lets do it turkiye
Bu habere ilk yorumu siz yapabilirsiniz...
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir