Medimagazin logo

Kanser hastalıklarının teşhisinde önemli iş birliği

Onkoloji, immünoloji, gastroenteroloji, oftalmoloji, nadir hastalıklar ve medikal estetik ve dermatoloji odağında sunduğu ilaç ve ilaç dışı inovatif çözümlerle sağlık alanının öncü şirketi TRPharm, genetik hastalıkların tanısı konusunda uzman GENETİKS Global ile önemli bir iş birliğine imza attı. İş birliği neticesinde GENETİKS’in onkoloji testlerinin satış ve pazarlamasını TRPharm, üstlendi
Kanser hastalıklarının teşhisinde önemli iş birliği
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

Yenilikçi sağlık şirketi TRPharm, yaptığı iş birlikleriyle büyümeye; sadece tedavi değil, teşhis ve önleme amaçlı ürünlerle portföyünü genişletmeye devam ediyor. 

Bu çerçevede genetik bilim dalının uzman ve yetkin kurumu GENETİKS ile iş birliğine yapan TRPharm, kanser hastalarına doğru tanı konulmasında önemli bir role sahip onkoloji testlerinin satış ve pazarlamasından sorumlu olacak.

Tüm hastalıklarda olduğu gibi kanserde de tedavinin başarılı olmasının temel yolunun doğru tanıdan geçtiğini hatırlatan TRPharm Genel Müdürü İsmet İnce, “Birbirinden farklı birçok kanser türü olduğunu düşündüğümüzde doğru tanının önemi bir kez daha öne çıkıyor. GENETİKS, sunduğu geniş kapsamlı test çözümleri ile hem doğru tanı konulması hem de ailesinde kanser vakası olan kişilerin kanser risklerini öğrenebilmesi adına önemli bir rol oynuyor. Biz de bir sağlık şirketi olarak bu testlerin satış ve pazarlamasını üstlenerek onkoloji alanındaki hekimlerimize tanıtacağız. Böylece daha çok kişiye erken tanı konulmasına destek olarak toplum sağlığı için büyük bir adım atacağız. GENETİKS’le yaptığımız bu iş birliğinin ilerleyen dönemlerde büyüyerek devam etmesini arzu ediyoruz” dedi.

20 yıla yakın bir süredir sundukları çok sayıda onkolojik test ile binlerce hastaya tanı ve tedavilerinde destek olduklarını söyleyen GENETİKS Global Genel Müdürü Ahmet Eren Sayın ise şöyle konuştu: 

“Kanser türlerinde doğru tanıyı koyabilmenin ilk şartı doğru teknolojiyi kullanmak ve yüksek hassasiyetli testler neticesinde sonuçları doğru yorumlayan bir tıbbi ekibe sahip olmaktan geçiyor. Bu konuda uzman, son teknolojiye sahip laboratuvarlarımızda kanserin farklı türlerini genomik profilleme dediğimiz yeni nesil moleküler testlerle belirleyerek, sadece tanı konmasına değil kişiye özgü, doğru ve hızlı bir tedavinin oluşturulmasına da katkıda bulunuyoruz. TRPharm ile güçlerimizi birleştirerek bu testlerin daha çok kişiye ulaşmasını sağlayacağız.” 

genetiks
trpharm
is birligi
Bu habere ilk yorumu siz yapabilirsiniz...
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir