Medimagazin logo

Gilead Türkiye’den HIV İş Birimi Direktörlüğüne atama

Yaptığı yerel yatırımlarla global ölçekte yenilikçi tedavileri Türkiye’de üreten ABD merkezli Gilead’da HIV İş Birimi Direktörlüğüne Banu Yeşilova atandı.
Gilead Türkiye’den HIV İş Birimi Direktörlüğüne atama
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

Dünyada 35’ten fazla ülkede faaliyet gösteren bilim şirketi Gilead’da Hepatoloji İş Birimi Direktörü olarak görev yapan Banu Yeşilova, HIV İş Birimi Direktörü olarak atandı.

Sağlık sektöründe 22 yılı aşkın tecrübeye sahip olan Banu Yeşilova, 2016 yılından beri Gilead’da hepatoloji, infeksiyon ve HIV alanlarında Kıdemli Ürün Müdürü, Satış Müdürü ve İş Birim Direktörü olarak çeşitli pozisyonlarda görev yaptı. Kariyerine 2002 yılında Sanovel’de satış temsilcisi olarak başlayan Yeşilova, 2006 yılında Novartis’e geçti ve 10 yıl süresince onkoloji ve hematoloji alanlarında satış temsilcisi, ürün müdürü ve kıdemli ürün müdürü olarak farklı görevlerde bulundu. 

Mayıs 2024 itibarıyla Gilead HIV İş Birimi Direktörü olarak çalışmayı sürdüren Yeşilova, aynı zamanda Gilead Türkiye Yönetim Kurulu’nda da yer almaya devam edecek.

2002 yılında İstanbul Üniversitesi Biyoloji Bölümünden mezun olan Yeşilova, aynı üniversitenin İşletme Fakültesi İşletme İktisadı Enstitüsü’nden MBA derecesine de sahip.

gilead turkiye
atama
banu yesilova
Bu habere ilk yorumu siz yapabilirsiniz...
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir