Medimagazin logo

Abdi İbrahim'den "A Seviye Sürdürülebilirlik Raporu"

İlaç şirketi Abdi İbrahim, ekonomik, sosyal ve çevresel alanlarında gerçekleştirdiği faaliyetleri kapsayan "A Seviye Sürdürülebilirlik Raporu"nu yayımladı.
Abdi İbrahim'den "A Seviye Sürdürülebilirlik Raporu"
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol


Şirket açıklamasına göre, Abdi İbrahim, sürdürülebilirlik çalışmaları alanında yeni bir ufuk çizgisi belirleyerek, faaliyetlerini Küresel Raporlama Girişimi'nin (GRI) A seviyesi ilkeleri kapsamında raporlamaya odaklandı. İlk raporunu yayımlayan şirket, dünyanın önde gelen 6 bin şirket, kamu kuruluşu ve sivil toplum örgütünün yer aldığı GRI onaylı Sürdürülebilirlik Raporu'na sahip öncü kurumlardan biri haline geldi.

Abdi İbrahim "A seviye Sürdürülebilirlik Raporu"nda, Şirketin Yönetim Yaklaşımı, Ekonomiye Sağlanan Katma Değer, İş gücü ve İnsan Hakları, Ürün Sorumluluğu, Toplumsal Gelişime Sağlanan Katkı ve Çevresel Yaklaşım başlıkları altında farklı alanlarda hayata geçirdiği referans uygulamaları sıraladı.

Tüm iş süreçlerini etkin kaynak kullanımı stratejisi çerçevesinde şekillendiren şirket, 2012 yılında bin 125 evin bir aylık, 93 evin ise bir yıllık su ihtiyacına karşılık gelen 16 bin 880 metreküp değerinde su tasarrufu sağladı.

Elektrik tüketiminde ise 100 konutluk bir yerleşkenin bir yıllık enerji ihtiyacını karşılayacak eşdeğerde tasarruf sağlayan Abdi İbrahim, doğal kaynakların korunmasına yönelik çalışmalarına da devam ediyor.

abdi
i̇brahim'den
"a
seviye
sürdürülebilirlik
raporu"
Bu habere ilk yorumu siz yapabilirsiniz...
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir