Medimagazin logo

Abdi İbrahim ve Otsuka Pharmaceutical Türkiye’de ilaç satışı için ortak bir şirket kurdu

“Abdi İbrahim Otsuka Pharmaceutical A.Ş.” adı verilen ve Otsuka Pharmaceutical’ın AR-GE’si sonucunda üretilmiş olan yenilikçi ilaçları Türkiye piyasasına getirmeyi amaçlayan yeni şirket, Abdi İbrahim’in piyasadaki gücünü arttıracak.
Abdi İbrahim ve Otsuka Pharmaceutical Türkiye’de ilaç satışı için ortak bir şirket kurdu
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

Türk ilaç sektörünün lider şirketi Abdi İbrahim ve Otsuka Pharmaceutical’ın %50 yatırımıyla yeni bir şirket kuruldu.

Abdi İbrahim ve Otsuka Pharmaceutical Co., Ltd. Türkiye’de Ekim 2012 itibarıyla her iki firmanın %50 yatırımıyla “Abdi İbrahim Otsuka Pharmaceutical A.Ş.” adı altında yeni bir şirket kurduklarını duyurdu.  

Abdi İbrahim’in iştiraklerinden biri olan “Abdi İbrahim Otsuka Pharmaceutical A.Ş.”, Otsuka Pharmaceutical’in üstün AR-GE gücü ve deneyimi sonucunda üretilmiş olan yenilikçi ilaçlarını Türkiye piyasasına pazarlayacak ve satacak. Kurulan yeni şirket, çeşitli tedavi alanlarında çok sayıda yenilikçi ilacı Türk halkının hizmetine sunmayı hedefliyor.      

Türkiye’deki liderliğini küresel arenaya taşımak amacıyla yatırım yapmaya devam eden Abdi İbrahim, Japon ilaç firması Otsuka Pharmaceutical Co. Ltd. ile yeni bir şirket kurarak bu yönde yeni bir adım attı.  

Son 10 yıldır lisansörü oldukları ve bu sayede güçlü bir iş birliği yaptıkları Otsuka ile ortak bir şirket kurmaktan dolayı şirket olarak çok gururlu olduklarını belirten Abdi İbrahim Başkanı Nezih Barut, şunları söyledi;: “Bu yeni şirket ile birlikte, Japonya’nın lider firmalarından Otsuka’nın global ilaç pazarındaki inovatif yaklaşımını Türk toplumuna birlikte sunacağız. Bu ortaklıkla birlikte tıbba ve insanlığa hizmet etme misyonuyla 100 yıldır faaliyet gösteren bir şirket olarak, yaptığımız işe değer katma hedefimizi ve daima yenilikçi yaklaşımlarla ilaç endüstrisine yatırım yapma tutkumuzu gerçekleştireceğimize inanıyorum.”

Abdi İbrahim ile birleşmenin kendileri için memnuniyet verici olduğunu belirten Otsuka Pharmaceutical Co., Ltd. Başkanı ve Tanıtım Direktörü Dr. Taro Iwamoto ise konuyla ilgili yaptığı açıklamada “Türkiye’ye en yüksek faydayı sağlamak için Abdi İbrahim ile iş birliği yaparken, uzun yıllardır elde ettiğimiz bilgi birikimi ve deneyimlerimizi paylaşarak beraber ilerleyeceğiz.” dedi.

abdi i̇brahim
otsuka pharmaceutical
otsuka
nezih barut
Bu habere ilk yorumu siz yapabilirsiniz...
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir