Medimagazin logo

Abdi İbrahim Ar-Ge'de vites büyüttü

Türk ilaç sektörünün lideri Abdi İbrahim, inovatif yaklaşımlarını şirketin tüm iş süreçlerinin odağına yerleştirerek, Ar-Ge yatırımlarını istikrarlı bir şekilde yürütüyor.
Kaynak: YENİŞAFAK
Abdi İbrahim Ar-Ge'de vites büyüttü
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

Abdi İbrahim, 2008 yılında toplam 40 milyon dolar yatırımla hayata geçirdiği Türkiye'nin ilk akredite ilaç Ar-Ge Merkezi'nde artı değer katılmış ilaçlar geliştiriyor. Şirket, her yıl cirosunun yüzde 5'ini Ar-Ge çalışmalarına ayırarak, yatırımlarını 2010 yılında 2006 senesine göre 5 kat artırdı. Abdi İbrahim CEO'su Candan Karabağlı, Abdi İbrahim'in uzun vadeli global iş hedeflerini yenilikçi yaklaşımlarla hayata geçirmeye odaklandığını belirterek; "Abdi İbrahim olarak önümüzdeki dönemde amacımız; açık ara liderliğimizi korurken ülke ekonomisi ve ilaç sektörüne katma değer yaratacak yenilikçi yaklaşımları hayata geçirmek, tıbba ve insan sağlığına hizmet misyonunu odak alan çalışmalar için önümüzdeki dönemde de azimle çalışmak olacaktır" ifadesinde bulundu. Dünyada ilk kez hayata geçirilen iki yenilikçi ürünün geliştirme projeleri, Abdi İbrahim'in inovatif yaklaşımının sonucunda ortaya çıktı.

 

Bu projelerden ilki olan ağızda dağılan ODT tablet (Orally Disintegrating Tablet - Ağızda Dağılan Tablet); hastaların tablet ve kapsülleri yutmakta zorluk çekmesi ve tedavi süreçlerini sürdürmekte zorlandıklarının gözlemlenmesi üzerine geliştirildi. Abdi İbrahim'in sağlık odaklı yaklaşımıyla Ar-Ge merkezinde geliştirilen ODT tabletler, bu tür durumlarda oral yoldan susuz olarak alınabiliyor. Abdi İbrahim'in bir diğer projesi ise, iki ayrı molekülün (analjezik ve non-steroid anti-enflamatuvar) tek tablette birleştirilmesi üzerine oluşturuldu. Bu moleküller, yine dünyada ilk defa Abdi İbrahim çatısı altında birleştirildi. Bu proje sayesinde doktorların farklı hastalıklar için etkin şekilde kullandığı "Kombinasyon Tedavisi" yaklaşımı desteklenmiş oluyor. Abdi İbrahim'in geliştirdiği bu ürünler sayesinde, mevcut referans ürünlere alternatif oluşturacak aynı etkinlikte ürünler piyasaya sunulmuş olacak. Geliştirilen bu ürünler tedaviyi kolaylaştırdığı gibi hastalar için de ekonomik çözümler sunacak.

abdi
i̇brahim
ar-ge'de
vites
büyüttü
Bu habere ilk yorumu siz yapabilirsiniz...
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir