Medimagazin logo

Abdi İbrahim Almanya'daki 'AOK' sağlık kurumuyla anlaşma imzaladı

Abdi İbrahim, Almanya'nın yüzde 52'sinin hizmet aldığı "Allgemeine Ortskrankenkasse/AOK" sağlık kurumu ile 2 yıllık münhasır anlaşma imzaladı.
 Abdi İbrahim Almanya'daki 'AOK' sağlık kurumuyla anlaşma imzaladı
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

Abdi İbrahim'den yapılan açıklamaya göre, küresel bir oyuncu olma yolunda ilerleyen şirket, 2010'da Portekiz'de kurduğu Abdi Farma aracılığı ile Avrupa'daki farklı noktalarda ruhsatlandırma çalışmalarına başladı ve ilaç alanındaki uzmanlığını uluslararası pazarlarda özellikle de Avrupa Birliği ülkelerinde gösterdi.

Memantine Abdi isimli Alzheimer tedavisinde kullanılan ürünü Alman hastaların tedavisine sunan şirket bu ilaçtan yılda yaklaşık 7,5 milyon avro satış rakamına ulaşmayı hedefliyor.

Verilen bilgilere göre, 2013 yılı itibariyle Almanya'da bulunan1,4 milyon Alzheimer hastasına her yıl 40 bin hasta eklenerek 2050'de bu rakamın 3 milyona ulaşması bekleniyor. Abdi İbrahim, Memantine isimli ürünüyle sahip olduğu yüzde 45 pazar payı ile yaklaşık 600 bin Alman Alzheimer hastasının tedavisine katkı sağlıyor.

Abdi İbrahim, Almanya'daki AOK anlaşmasının yanı sıra, 2013'te Hollanda'da gerçekleşen Menzis ve CZ anlaşmalarını imzalamıştı. Şirket, halen Belçika, İngiltere, Fransa, Çek Cumhuriyeti, Portekiz gibi Avrupa Birliği ülkelerinde kendi markasıyla hizmet veriyor.

abdi
i̇brahim
almanya'daki
'aok'
sağlık
kurumuyla
anlaşma
imzaladı
Yorum (1)
aydin sinal
hic bir sey anlamadim,alman krankenkasse.saglik sigortalari hic bir firma ile anlasma imzalamazlar,ilaclarda recetede jenerik isim degil kimyasal ismi yazilir.bu ne anlasmasi?
0
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir