Medimagazin logo

"2011 Eczacıbaşı Tıp Ödülleri"

''2011 Eczacıbaşı Tıp Ödülleri'', Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde düzenlenen törenle sahiplerine verildi.
"2011 Eczacıbaşı Tıp Ödülleri"
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

Törende konuşan Eczacıbaşı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Bülent Eczacıbaşı, Eczacıbaşı topluluğunun kuruluş dönemlerinden başlayarak bilim, sanat ve spora destek sağlamayı önde gelen sosyal sorumlulukları arasında saymayı vazgeçilmez bir ilke olarak benimsediğini belirtti.
    

Bilim insanlarının ödüllendirilmesi geleneğinin 52 yıl önce başlatıldığını hatırlatan Eczacıbaşı, günümüze değin 31 Eczacıbaşı Tıp Bilim Ödülü, 38 Eczacıbaşı Tıp Teşvik Ödülü verilirken, çoğu, alanlarının en saygın dergilerinde yayına dönüşmüş bulunan 174 bilimsel araştırma projesine finans desteği sağlandığını anlattı.
    

Bülent Eczacıbaşı şöyle konuştu:
     ''Bilimsel Değerlendirme Kurulumuzca, 2011 Eczacıbaşı Tıp Teşvik Ödülü'nün Hacettepe Üniversitesi Nörolojik Bilimler-Psikiyatri Enstitüsü araştırmacılarından Doç. Dr. Müge Yemişci Özkan ile Marmara Üniversitesi Tıp Fakültesi Gastroenteroloji Bilim Dalından Dr. Yusuf Yılmaz'a verilmesi; yine Hacettepe Üniversitesi Eczacılık Fakültesi Biyokimya Ana Bilim Dalından Doç. Dr. Özden Tacal ve Onkoloji Enstitüsü Temel Onkoloji Ana Bilim Dalından Dr. Güneş Esendağlı'nın projelerinin 2011-2012 döneminde desteklenmesi kararlaştırılmıştır.
    

Bu kökleşmiş geleneğimize, 2002'den bu yana geleceğin tıp öncülerini, öğrencilikleri döneminde ödüllendirmeyi eklemiş olmaktan ayrıca mutluluk duymaktayız. Kurulumuz, Marmara Üniversitesi Tıp Fakültesi öğrencilerinden Nefize Turan ve İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi öğrencilerinden Yasin Yılmaz'ı, 2011 Eczacıbaşı Tıp Öğrencileri Bilimsel Araştırma Ödülü'ne değer bulmuştur. Bugüne kadar ödüle değer bulunan yedi arkadaşıyla birlikte tıp camiasına adım atmakta olan iki genç ve başarılı araştırmacının gelecekte daha büyük başarılara imza atacaklarından kuşku duymuyoruz.''
    

Eczacıbaşı konuşmasının sonunda ödül alanları kutladı.
     Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Rektörü Prof. Dr. Uğur Erdener de, ödül alan öğretim üyelerinin üniversite için gurur kaynağı olduğunu vurgulayarak Eczacıbaşı Holding'e katkılarından dolayı teşekkür etti.
     Eczacıbaşı Tıp Ödülleri ve Bilimsel Araştırma Destekleri Bilimsel Değerlendirme Kurulu Başkanı Prof. Dr. Emin Kansu da 1959'da başlatılan tıp ve eczacılık alanlarındaki ödüllendirme ve destek geleneğinin 2002'den bu yana tıp öğrencilerini de kapsayacak bir içerikle sürdürülmesinin bilim dünyası açısından mutluluk kaynağı olduğunu ifade etti.
    

Törende daha sonra ''2011 Eczacıbaşı Tıp Ödülleri'' sahiplerine verildi.
    

2011 Eczacıbaşı Tıp Teşvik Ödülünü alan Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesinden Doç. Dr. Müge Yemişçi Özkan ile Marmara Üniversitesi Tıp Fakültesinden Doç. Dr. Yusuf Yılmaz, 2011 Eczacıbaşı Tıp Öğrencileri Bilimsel Araştırma Ödülüne layık görülen Marmara Üniversitesi Tıp Fakültesi Öğrencisi Nefize Turan, İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi öğrencisi Yasin Yılmaz, 2011-2012 döneminde desteklenecek Bilimsel Araştırma Projesi Ödülünü alan Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesinden Dr. Güneş Esendağlı ile aynı üniversitenin Eczacılık Fakültesinden Doç. Dr. Özden Tacal ödüllerini yetkililerden aldı.

"2011
eczacıbaşı
tıp
ödülleri"
Bu habere ilk yorumu siz yapabilirsiniz...
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir