Medimagazin logo

YÖK'ten üniversitelerde görevli çalışanların tayin taleplerine yönelik adım

Sağlık-Sen, YÖK'ün üniversitelerde görevli çalışanların tayin taleplerine yönelik bir platform kuracağını duyurdu.
Kaynak: MEDİMAGAZİN
YÖK'ten üniversitelerde görevli çalışanların tayin taleplerine yönelik adım
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

MEDİMAGAZİN - Yükseköğretim Kurulu (YÖK) üniversitelerde görev yapan sağlık çalışanlarına yer değişikliği hakkı verilmesine yönelik yeni bir adım attı.

YÖK'ten tüm devlet üniversitelerine gönderilen yazıda şu ifadelere yer verildi:

"Bilindiği üzere Hizmet Kollarına Yönelik Mali ve Sosyal Haklara İlişkin 2024 ve 2025 Yıllarını Kapsayan 7. Dönem Toplu Sözleşme'nin Eğitim, Öğretim ve Bilim Hizmet Koluna İlişkin Toplu Sözleşme Bölümünün 34 üncü maddesinde idari personelin yükseköğretim kurumlarında naklinin kolaylaştırılması hususu düzenlenmiştir.

Bu maddede "Devlet yükseköğretim kurumlarında 657 sayılı Kanun kapsamında görev yapan aynı unvanlı memurların yükseköğretim kurumları arasında karşılıklı naklen atanmalarının bilgi işlem teknolojileri kullanılarak kolaylaştırılması konusunda taraflarla birlikte çalışma yapılacaktır." hükmü yer almaktadır.

Bu kapsamda, olası naklen atanma taleplerinin tespitine ilişkin yapılacak hazırlık çalışmalarında kullanılmak üzere, devlet yükseköğretim kurumlarının memur kadrolarında görev yapan idari personelden bir başka yükseköğretim kurumuna naklen geçiş yapmak isteyenlerin tercihlerinin, İnsan Gücü Planlama Sistemine (https://igps.yok.gov.tr) 01.03.2024 tarihi mesai bitimine kadar Personel Daire Başkanlıklarınca aşağıdaki şekilde girilmesi gerekmektedir.

a) https://igps.yok.gov.tr adresine yetkili kişi giriş yapacak ve Kadroların Unvan-Sayı Dağılımları Sayfası açılacaktır.

b) Alt menüde 'Görevli Sorgula' butonuna tıklanıp T.C. Kimlik No ile arama yapılacaktır. 

c) Gelen kişinin Detay sayfasına girilip gelen ekranda Tercih Yap butonuna tıklanıp 1. ve 2. Üniversite tercihleri seçilip 'Kaydet' butonuna tıklanarak tercih işlemi tamamlanmış olacaktır. Bilgilerini ve gereğini rica ederim."

 

 

"YÖK ilk adımı attı"

Gelişmeyi duyuran Sağlık-Sen Genel Başkanı Mahmut Faruk Doğan sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada şu sözleri kullandı:

"Gerçekleştirdiğimiz ziyaretlerde ilk gündem maddesi yaptığımız ve her platformda mücadelesini verdiğimiz üniversitelerde görev yapan sağlık çalışanlarına yer değişikliği hakkı verilmesine yönelik YÖK ilk adımı attı. 

Kurduğumuz “Sağlık-Sen Üniversite Hastaneleri Yer Değişikliği Talep Toplama Platformu” ile çözüm önerisi sunduğumuz YÖK, harekete geçti ve üniversitelerde görevli çalışanların tayin taleplerine yönelik bir platform kurularak çalışma yapılacağını duyurdu. 

Hayırlı olsun!"

yok
universite
tayin
saglik calisani
saglik sen
Yorum (3)
Yunus Senli
üniversitelerde çalışan 657 devlet memurlarının yıllardır atama/tayin olamaması yarayan bir kanaydı. yök neşteri vurmuş. tebrikler yök.allah hepsinden razı olsun. yalnız süre çok kısa atama istekleri okullar kapanınca olur. haziran ve temmuz arası talepler toplansa idi daha anlaşılır olurdu.teşekkür
7
Cevapla
Elif Yaman
dicle üniversitesi hastanesinden turgut özal i̇nönü üniversitesi hastanesine geçmek istiyorum.
3
Cevapla
Canan Sevinç
üniversite devlet memurlarına tanınan tayin hakkı biran evvel sonuçlanır bizimde yüzümüz gülsün artık
5
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir