Medimagazin logo

Yanlış teşhise suç duyurusu

GAZİANTEP -İHA- Gaziantep'in Nizip ilçesinde yaşayan İbrahim Dölek isimli vatandaş, kendisine yanlış teşhis konulduğunu ileri sürerek savcılığa suç duyurusunda bulundu.
Yanlış teşhise suç duyurusu
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

Kendisi konuşamadığı için konuyla ilgili bir açıklama yapan 4 çocuk babası belediye işçisi 56 yaşındaki İbrahim Dölek'in eşi Ayşe Dölek, "Boğaz ağrısı şikayetiyle kocam ilçede bulunan özel bir tıp merkezine gitti. Kulak burun boğaz uzmanı doktor İ.B.'ye muayene olan eşime yapılan muayene, tetkik ve çekilen röntgenin ardından bademciklerinde iltihap olduğu söylendi. Doktor eşime antibiyotik iğne yazdı. Doktorun yazdığı 20 adet iğneyi kullanan eşim, ağrılarından dolayı gece sabahlara kadar yatamadı.


İlaçlarını kullandıktan sonra kontrol için tekrar aynı tıp merkezine gittik. Doktor yine röntgen ve ultrason istedi. Röntgen ve ultrason sonuçlarına bakan doktor, eşime yine aynı şekilde boğazında iltihap olduğunu söyleyerek antibiyotik iğne yazdı. Ancak ikinci defa da iğneleri kullanan eşimi ağrıları artınca Gaziantep'te başka özel bir hastaneye götürdük. Kulak burun boğaz doktoruna muayene olduk. Eşimi muayene eden doktor hastaya boğazında iltihap değil kitleler oluştuğunu belirterek Gaziantep
Üniversitesi Tıp Fakültesine sevk etti. Tıp Fakültesinde eşimin boğazında bulunan kitlelerden parça alınarak patolojiye gönderildi. Patolojiden gelen sonuçta eşime gırtlak kanseri teşhisi konuldu. Eşim boğazındaki kitlelerin daha fazla yayılmaması için acilen ameliyata alındı" dedi.


Eşinin yaklaşık 10 saat süren başarılı bir ameliyat geçirdiğini dile getiren Ayşe Dölek, "Kocamın boğazında kanser kitleleri oluşmuş ancak buradaki doktor sürekli olarak boğazında iltihap var diyerek boşu boşuna iğne yazmış. Bu nedenle tıp merkezi ve doktordan şikayetçi olduk" diye konuştu.


Gaziantep'e gitmemeleri durumunda tıp merkezindeki doktorun eşine aynı tedaviyi uygulayacağını savunan Ayşe Dölek, "Belki de kanser vücudunun her yerini saracak ve hayatına mal olacaktı. Bu olay bir başkasının da başına gelebilirdi. Bizim ailemizin başına gelen bu olayın bir daha tekrarlanmaması için bu tıp merkezi ve doktordan şikayetçi olup hakkımızı sonuna kadar arayacağız" şeklinde konuştu.
Öte yandan hastanın durumu ile ilgili açıklama yapan doktor İ.B. ise hastanın kendilerine boğaz ağrısı şikayetiyle ilgili müracaat ettiğini ifade ederek, "Yapılan tetkiklerden sonra hastaya boğaz enfeksiyonu tedavisi uygulayarak antibiyotik iğne yazıldı. İkinci kontrole geldiğinde antibiyotik tedavisine devam edilerek enfeksiyonun giderilmesi için ilaçların dozu biraz daha arttırıldı. Tedaviden sonra tekrar takip etmemiz gerekiyordu ancak hasta bir daha gelmedi" ifadelerini kullandı.

yanlış
teşhise
suç
duyurusu
Yorum (7)
gölgelice
Ofsaytı görmeyen hakeme ceza verilse; kaç hakem kalır hakemlik yapabilen?
0
Cevapla
kemal
eğer bu davadan doktora ceza çıkarsa bundan sonra türkiyede bademciği olan kimse kalmaz.herkez en ufak bir bademcik enfeksiyonunda bile parçayı alır patolojiye gönderir.sadece bademciklede kalmaz bu hangi organda sıkıntı çıkarsa organ patolojiye gider...haberiniz ola...
1
Cevapla
kbb
İşte hızlı hasta bakmanın ve kalitesiz eğitimin sonucu! Mantar gibi biten fakültelerden bol miktarda hızlıca dr çıkarırsanız ileride bu tip vakaların sayısı iyice artacaktır. paket ödeme olduğundan dr en ucuzu ile işi kapatmaya çalışıyor, bu heryerde böyle. doğal sonuç olarak arada bu tür vakalar çıkıyor, çıkacak. hasta da neyi şikayet ediyor ki, tanısı konmuş, ameliyat olmuş. larnx cada 2 ay gecikmeyle bir şey olmaz.
0
Cevapla
dr.b..
sayın meslektaşlarım havanda su döğmeyin. lütfen ama lütfen hiçbiryerde yorum yapmayın. alçaltmayın mesleğimizi. bizlere hiçbir katkısı yok. şu zamanda sessiz olmak ve sessiz birliktelik en iyisi.. saygılar..
1
Cevapla
hb
neden boğaz enfeksiyonu olmadığı ispatlanmak isteniyor?adamın boğaz enfeksiyonu var ve tedavisi verilmiş,takibe alınmış.bunun yanında bir de ca varmış ve o da tespit edilmiş,tedavi başlanmış.bu şekilde düşününce aksayan,gecikilen yer neresi oluyor?vurun abalıya diye doktora saldırmanın anlamı nedir?olayın diğer yönü sgk anlaşmalı bu tip yerlerin sürümden kazanma düşüncesiyle hızla ve özensiz hasta bakma,niteliksiz,sadece nicelik öncelikli hasta bakma düşüncesi bundan daha vahim durumlara neden oluyor ve de olacak.bizler kamuda çalışan hekimler de farklı değiliz. hasta olsanız,ayağınızı kırıp o ay çalışamazsanız o ay açsınız demektir.yıllık izin kullanmayan,nöbet sonrası izin kullanmayan devamlı çalışan doktorlar yorgun ve mutsuzdur.hastaların bu durumda sağlıklarını kaybetme riski,doktorun da ceza riski artmıştır.kısa vadede başarılı görülen bu sistem ileride büyük sorunlara gebedir.
0
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir