Medimagazin logo

Vali müteahhiti fırçalamştı: İznik Devlet Hastanesi hasta kabulüne başladı

Vali Karaloğlu'nun, işçiliğini beğenmediği için müteahhit firma yetkililerini uyardığı hastane, eksikleri giderilerek hizmete alındı
Vali  müteahhiti fırçalamştı: İznik Devlet Hastanesi hasta kabulüne başladı
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

Bursa Valisi Münir Karaloğlu'nun, inşaatı tamamlanmak üzereyken incelemede bulunduğu ve müteahhit firmayı işçiliğini beğenmediği için uyardığı İznik Devlet Hastanesi, eksiklerin giderilmesinin ardından hizmete alındı.

Hasta kabulüne başlanan binaya gelen İznik Belediye Başkanı Osman Sargın, Başhekim Opr. Dr. Aybars Alemdaroğlu ile İdari ve Mali İşler Müdürü Münir Gül'den bilgi aldı.

Sargın, gazetecilere yaptığı açıklamada, hastanenin yapımında emeği geçen herkese teşekkür etti. Herkese sağlıklı günler dileyen Sargın, "Rabbim dert verip derman aratmasın. Buradaki tüm sağlık çalışanlarına başarılar diliyorum'' dedi.

Kapalı alanı 16 bin metrekare olan, 60 odalı, 120 yatak kapasiteli hastane için yaklaşık 20 milyon lira harcandı. 7 bloktan oluşan hastanede yoğun bakım ünitesi ve 10 hasta kapasiteli diyaliz ünitesi de bulunuyor. Hastanede 18 poliklinikte hizmet veriliyor.

Söz konusu hastanenin inşaatında, Mayıs ayı başında incelemelerde bulunan Vali Karaloğlu, müteahhit firma yetkisiyle görüşmüş ve işçiliği beğenmediğini söylemişti. Karaloğlu, kısa sürede eksikliklerin giderilmesini istemişti.

i̇znik devlet hastanesi
yeni hastane
dr. aybars alemdaroğlu
Bu habere ilk yorumu siz yapabilirsiniz...
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir