Medimagazin logo

Uzmanlık eğitimleri durdu! Depremzede asistan hekimlerin nakil talebi

Ankara'da deprem felaketinde yıkıma uğrayan 4 şehirde eğitim alan asistan hekimler, başka şehirlere nakil taleplerini dile getirdi
Kaynak: DHA
Uzmanlık eğitimleri durdu! Depremzede asistan hekimlerin nakil talebi
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

Hatay, Kahramanmaraş, Adıyaman ve Malatya'daki üniversitelerin tıp ve diş hekimliği fakültelerinde eğitim alan yaklaşık 40 asistan hekim, Sağlık Bakanlığı önünde bir araya geldi.

 Bakanlık önünde 'Depremzede Asistan Hekimlerin Sesini Duyun' yazılı pankart açan grup, Türkiye'nin diğer illerindeki üniversitelerine nakil taleplerini dile getirdi.

Asistan hekimler, depremde hasar gören hastanelerde çalışmaya zorlandıklarını, depremzede asistan hekimlerin uzmanlık eğitimlerini alabilmeleri için kalıcı olarak başka şehirlere nakil edilmesi gerektiğini söyledi. 

'Deprem bölgesindeki uzmanlık eğitimleri durdu'

Grup adına basın açıklamasını okuyan asistan hekim, "Hastalarımızı takip ettiğimiz, eğitimimizin önemli bir parçasını oluşturan servislerimizin çoğu kapalı olduğu için eğitimimiz ciddi oranda ve telafi edilemeyecek derecede sekteye uğramıştır. Çünkü sadece Kahramanmaraş, Hatay, Adıyaman ve Malatya'daki uzmanlık öğrencilerinin eğitimleri durmuş, geri kalan illerdeki meslektaşlarımızın uzmanlık eğitimleri devam etmektedir. Depremin üzerinden 2,5 ay geçmiş olmasına rağmen, diğer 77 ildeki meslektaşlarımızla aramızda klinik, teorik ve pratik anlamda kapanmayacak derecede farklar oluşmuştur" ifadelerini kullandı. 

depremzede asistanhekimler
saglik bakanligi
asistan hekim
uzmanlik egitimi
Yorum (1)
ALİ
sayi̇n sagli̇k bakani̇ lütfen bu mağdur heki̇mleri̇ kaderi̇ne terk etme
2
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir