Medimagazin logo

Uzmanlar gece poliklinik yapacak

Adıyaman Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi, çocuk ve kadın doğum branşlarında gece polikliniğine başladı.
Uzmanlar gece poliklinik yapacak
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

ADIYAMAN-Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi Başhekimi Uzm. Dr. Zülfikar Işık, hastalara daha iyi hizmet verebilmek ve geceleri de uzman hekimlerin poliklinik yapılacağını söyledi. Sağlık Bakanlığı'nın Türkiye genelinde başlattığı gece polikliniği uygulamasıyla birlikte Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi Ramazan ayında ki uygulamasını sürekli hale getirdi.


Başhekim Uzm. Dr Zülfikar Işık, gece polikliniğinin acil servisten farklı bir hizmet olduğunu ve hastanede kadın doğum ve çocuk hastalıkları branşında 20 uzman hekimin bulunduğunu belirterek, her gün saat 17.00 ile 20.00 arasında gece polikliniği yapılacağını kaydetti.


Vatandaşların internetten ve telefonla gece polikliniklerine randevu alabileceklerini ifade eden Işık, "Gece polikliniğinde sayı kısıtlama yok. Önümüzdeki günlerde doktor sayısında artış yaşanır ise şehir merkezinde bulunan Semt Polikliniğinde de gece hizmet vermeyi düşünüyoruz" dedi.


Vatandaşlar ise, gece polikliniği uygulamasının olumlu bir hizmet olduğunu belirterek, yetkililere bu hizmetten dolayı teşekkürlerini ilettiler.

gece vardiya
gece poliklinik
adıyaman
Yorum (2)
serhat zovlu
gece polikliniği yerine şöyle bir formül olmaz mı acaba... doktorlarımızın kimisi 8-16 çalışır, kimisi de 12-20 çalışır... bu ayarlanabilir galiba.. mesela ben 12-20 çalışmayı tercih ederim...
0
Cevapla
hakan türkan
Pardon! Hekimler devlet memuru değil miydi ya? Yani 657'ye tabi. Tıpkı diğer 657'li memurlar gibi.Yani 8 saat mesaisi olması gereken. Gündüz çalışan adama gece ek mesai nereden çıktı şimdi!Şova devam. sonu yok bunun. Allah akıl fikir versin! Hani birileri yargıçlara cübbelerini çıkartıp siyasete girsinler diyor ya çatarken; beyaz önlüğünü çıkartıp parti rozeti takması icap eden başhekim sayısı da hiç az değil bu arada....
0
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir