Medimagazin logo

Üreme sağlığı Antalya'da tartışılacak

3'üncü Ulusal Üreme Endokrinolojisi ve İnfertilite Kongresi 16-19 Ekim tarihleri arasında Antalya Beldibi'nde yapılacak. Kongreye alanında uzman çok sayıda yerli ve yabancı konuşmacı katılarak üreme endokrinolojisi ve kısırlık konusundaki yeni tıbbi ve teknik gelişmeleri katılımcılarla paylaşıp görüşlerini dile getirecek
Üreme sağlığı Antalya'da tartışılacak
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol
3'üncü Ulusal Üreme Endokrinolojisi ve İnfertilite Kongresi 16-19 Ekim tarihleri arasında Antalya Beldibi'nde yapılacak. Kongreye alanında uzman çok sayıda yerli ve yabancı konuşmacı katılarak üreme endokrinolojisi ve kısırlık konusundaki yeni tıbbi ve teknik gelişmeleri katılımcılarla paylaşıp görüşlerini dile getirecek.

Üreme Sağlığı ve İnfertilite Derneği Başkanı Doç. Dr. Bülent Urman, Antalya Beldibi Sungate Port Royal Deluxe Resort Hotel'de gerçekleştirilecek olan 3'üncü Ulusal Üreme Endokrinolojisi ve İnfertilite Kongresi hakkında bilgi verdi.


Üreme Sağlığı ve İnfertilite Derneği Başkanı Doç. Dr. Bülent Urman, ANKA'ya yaptığı açıklamada, kongrenin üreme endokrinolojisi, infertilite ve yardımla üreme tekniklerinde dünyadaki son gelişmelerin, konusunda deneyimli uluslararası ve ulusal konuşmacılar tarafından katılımcılara aktarılması amacıyla düzenlendiğini söyledi.

Kongrenin çok zengin bir bilimsel içeriği olması hedeflediklerini ifade eden Urman, "Bundan sonraki kongrelerimizde bir temanın öne çıkarılmasının ve daha derinlemesine işlenmesinin yararlı ve ilgi çekici olacağını düşünüyoruz" dedi. Urman şunları söyledi:

"Bu kongrede de ana tema reprodüktif yaşlanma olacaktır. Evlilik yaşının gecikmesi ve buna paralel olarak gebeliğin ileri yaşlara ertelenmesi biz üreme tıbbı ile uğraşan hekimleri giderek daha fazla zorlayan bir hasta grubu ile uğraştırmaktadır.

Üreme potansiyelinin ileri yaşlara taşınabilmesi bugün sadece oosit donasyonu ile mümkün olmakla beraber gelecekte kök hücreler de dahil olmak üzere pek çok heyecan verici bilimsel gelişme gün ışığına çıkmayı ve tıbbın hizmetine girmeyi beklemektedir.

Bütün bu gelişmeleri paylaşmak istiyoruz. Kongrede reprodüktif yaşlanmanın yanı sıra polikistik over sendromu, klinik ve laboratuar uygulamaları ile ART, menopoz ve fertiliteyi destekleyici endoskopik cerrahinin de son gelişmeleri ile yer alacak."

Düzenlenen kongrenin formatında hekimlerden gelen bildirimler sonucunda değişiklikler yapılarak daha ilgi çekici olması ve genç hekimlere daha fazla şans tanıması için çalışıldığını söyleyen Doç. Dr. Urman "Üreme tıbbı, infertilite ve IVF alanlarında çok sayıda tartışmalı konu vardır. Bu konular ile ilgili tek bir doğrudan bahsetmek imkansızdır. Bu nedenle kongrede çok sayıda tartışma seansı planlanmıştır" dedi.(ANKA)
üreme
sağlığı
antalya'da
tartışılacak
Bu habere ilk yorumu siz yapabilirsiniz...
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir