Medimagazin logo

Ünlü doktorun Ordu’ya gönül vefası

45 yıldır ABD’de kalp ve damar cerrahisi uzmanı olarak görev yaptıktan sonra emekli olan ünlü kalp cerrahı Prof. Dr. Arısan Ergin, Ordu Devlet Hastanesinde 1,5 boyunca gönüllü olarak ameliyat yaptı
Ünlü doktorun Ordu’ya gönül vefası
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

Ordu Devlet Hastanesi'nde 1.5 ay boyunca gönüllü olarak çalışarak kalp ameliyatları gerçekleştiren dünyaca ünlü cerrahlardan Prof. Dr. Arısan Ergin, Ordu'dan ayrıldı.

1931-1933 tarihleri arasında Ordu'nun 8. Valisi olarak görev yapan ve başta "Nazif Bey" suyu olarak bilinen Akobuz İçme Suyu'nun 18 km.lik mesafeden şehre getirilmesi ve yol çalışmaları gibi Orduluların hafızalarında yer eden çalışmalara imza atan Vali Nafiz Ergin'in oğlu olan Prof. Dr. Arısan Ergin, 45 yıldır ABD'nin New York şehrinde Kalp ve Damar Cerrahisi uzmanı olarak görev yaptıktan sonra emekli oldu.

Babasının Ordu Valiliği yapmasından dolayı çocukluğunun geçtiği Ordu iline karşı ayrı bir sempatisi bulunan Prof. Dr. Arısan Ergin, mesleki bilgi ve tecrübe paylaşımı için geldiği Ordu'dan adına düzenlenen veda yemeği ile ayrıldı. Payda Otel'de düzenlenen ve Ordu Devlet Hastanesi Kardiyoloji Kliniği tarafından verilen yemekte konuşan Prof. Dr. Arısan Ergin, 1.5 aylık süre içinde klinik ekibiyle birlikte başarılı ameliyatlara imza attıklarını tecrübe ve biriklerini ekipteki genç arkadaşlara aktarmaktan mutluluk duyduğunu söyledi.

Yemeğe davetli olarak katılan ve üç yıl önce Ordu Devlet Hastanesi'nde kalp ameliyatlarını başlatan ekibin koordinatörü olan Yeditepe Üniversitesi Hastanesi Kalp ve Damar Cerrahisi Ana Bilim dalı Başkanı Prof. Dr. Ergün Demirsoy da, Prof. Dr. Arısan Ergin'in Ordu'da gönüllü olarak çalışacağını duyduğunda inanmakta zorluk çektiğini söyledi. Demirsoy, "Dünyaca ünlü bir doktor olan Arısan hocanın Ordu'da gönüllü olarak ameliyatlara katılacağını duyduğumda çok mutlu oldum. Bizim açımızdan bir duayen olan Arısan hocanın Ordu'da genç arkadaşlara bilgi ve tecrübelerini aktarması bizim için büyük onurdur" dedi.

Yemekte Prof. Dr. Arısan Ergin'e teşekkür plaketini Ordu Devlet Hastanesi Kardiyoloji Kliniği adına Opr. Dr. Kaptanıderya Tayfur takdim etti.

ünlü
doktorun
ordu’ya
gönül
vefası
Bu habere ilk yorumu siz yapabilirsiniz...
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir