Medimagazin logo

Türkiye'nin en büyük onkoloji hastanesi açılışa hazır

Malatya İnönü Üniversitesi bünyesinde inşa edilen Türkiye'nin en büyük onkoloji hastanesinin yapımı tamamlandı. Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından online olarak açılışı yapılması beklenilen hastane, bu ay içerisinde hizmet vermeye başlayacak.
Türkiye'nin en büyük onkoloji hastanesi açılışa hazır
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

Malatya İnönü Üniversitesi bünyesinde, üniversite kampüsünde yapımına 2017 yılında yapımına başlanan Türkiye'nin en büyük onkoloji hastanesi tamamlandı.

30 bin metrekare alanda yapılan 217 yatak kapasiteli hastanenin açılışını Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın online olarak yapması bekleniyor.

Modern kanser tedavilerinin uygulanacağı hastane, bu ay içerisinde geçici hasta kabulüne başlıyor. İnönü Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Kızılay, yakında hizmete açılacak hastanenin Türkiye’nin gururu olacağını söyledi.

"Hasta almaya 1- 2 hafta içerisinde başlayacağız"

İnönü Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Kızılay, yakında hizmete açılacak hastane hakkında bilgiler vererek, "Malatya'mız için çok büyük projede artık sona geldik tamamlandı proje. 2017 yılında başladığımız 217 yataklı onkoloji hastanemizin inşaatı tümüyle bitti, tamamlandı. Artık açılışa hazır hale geldik. Şimdi tefrişini yapıyoruz, hasta almaya 1- 2 hafta içerisinde başlayacağız. Tefrişinde de hastanemizin donanımını ihaleye çıkmak üzereyiz, çıktık bir kısmında kalan kısmını da tamamlıyoruz ve bu çok önemli ülkemiz için. 31 bin 590 metrekare kapasiteli kapalı alanı olan bu hastanemiz, Türkiye'nin en büyük Onkoloji Hastanesi diyebiliriz. Açılış törenini de teşrif ederlerse Cumhurbaşkanımız canlı olarak bağlanacak" dedi.

malatya inonu universitesi
onkoloji hastanesi
en buyuk
prof. dr. ahmet kizilay
Yorum (1)
Fatih Göksel
Türkiyenin en büyüm onkoloji hastanesi çok abartılı olmuş. 217 yatakla olsa olsa orta büyüklükte bir onkoloji merkezi olabilir. Cihaz donanınları arasında, ayaktan KT ünitesi, merkezi ilaç hazırlama ünitesi, Pet CT, Pet MT, Galyum 68 Pet, PSMA Pet, Lutesyum tedavisi gibi radyonüklit tedavi ünitesi, Cyberknife, tomoterapi, İORT, brakiterapi ve üst düzey Linak chazları, kemik iliği nakil ünitesi v.b den hangisi var acaba. Bu donanıma sahip ülkemizde sadece bir iki merkez var diye biliyorum. Malatyaya hayırlı olsun.
6
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir