Medimagazin logo

Türkiye'nin dört bir yanından Kadın Hastalıkları ve Doğum uzmanları Ankara'da toplandı

Türkiye’nin dört bir yanından gelen Kadın Hastalıkları ve Doğum asistan ve uzmanları Ankara'da düzenlenen toplantıda buluştu, toplantıda dikkat çeken konu ise fetal anomalilerin tanısı oldu
Kaynak: İHA
Türkiye'nin dört bir yanından Kadın Hastalıkları ve Doğum uzmanları Ankara'da toplandı
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

ANKARA - 16 Şubat 2020 tarihinde Türk Jinekoloji ve Obstetrik Derneği (TJOD) Ankara Şubesi ile Türkiye Maternal Fetal Tıp ve Perinatoloji (TMFTP) Derneği ortak toplantısı Türkiye’nin dört bir yanından gelen Kadın Hastalıkları ve Doğum asistan ve uzmanlarının yoğun ilgisiyle Ankara’da gerçekleştirildi.

Toplantı TJOD Ankara Şubesi Başkanı Prof. Dr. Yaprak ÜSTÜN ve TMFTP Derneği Başkanı Prof. Dr. Namık Demir’in açılış konuşmalarıyla başladı. Anne karnındaki bebeğin detaylı ultrasonografik incelemesini konu alan toplantıya toplam 250’nin üzerinde katılım oldu. Erken dönem fetal ultrasonografi, fetal kafa, kalp, karın, kas-iskelet sistemi, plasenta ve çoğul gebeliklerin ultrasonografik video ve görselleri, konusunda uzman hocalar tarafından anlatıldı ve tartışmaya açıldı. Özellikle konuşmacıların fetal anomalilerin tanısı açısından deneyimlerini ve vaka örneklerini videolar eşliğinde göstermeleri ilgiyle izlendi.

turk jinekoloji ve obstetrik dernegi
turkiye maternal fetal tip ve perinatoloji
prof. dr. yaprak ustun
prof. dr. namik demir
Bu habere ilk yorumu siz yapabilirsiniz...
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir