Medimagazin logo

Türkiye’de ilk 3 boyutlu Anjiyografi cihazı hizmete girdi

Türkiye’de ilk 3 boyutlu Anjiyografi cihazı, Gaziantep Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi’de hizmete girdi.
Türkiye’de ilk 3 boyutlu Anjiyografi cihazı hizmete girdi
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

Gaziantep Üniversitesi Şahinbey Araştırma ve Uygulama Hastanesi Kardiyoloji Servisi’ne kazandırılan Türkiye’nin ilk 3 boyutlu kardiyoloji ve anjiyo hicazı, GAÜN Rektörü Prof. Dr Yavuz Coşkun’un da katıldığı törenle hizmete açıldı. Türkiye'de ilk kez gaziantep'te hizmete giren cihaz, kalp boşluklarının üç boyutlu olarak görüntülenmesini sağlarken, anjiyo ile kalp kapak değişimi, ritim bozuklukları başta olmak üzere bir çok tedavi de yardımcı oluyor.

Bilgisayarlı tomografi çekimi de gerçekleştirilen cihaz, açılış öncesi gerçekleştirilen sunum ile tanıtıldı. Cihazın 3 boyutlu tetkik yapabildiğini belirten rektör Prof. Dr. Yavuz Çetin, "Bir çok teşhis ve tedavi yöntemini sağlayan teknik donanımı son derece yüksek bir cihazı hastanemize ve bölgemize kazandırdık. Bu cihaz hem bölgede hem de Türkiye’de ilk defa hizmet veriyor. İyi bir kardiyoloji ekibimiz var. Onlarla birlikte hem bölgenin hem şehrimizin daha ötesi uluslararası arenada, Ortadoğu coğrafyasına, yani ihtiyacı olan herkese hizmet verebilecek bir yapı ortaya çıktı” dedi.
5 YILDIZLI OTEL KALİTESİNDE KARDİYOLOJİ SERVİSİ
Programda, hayırsever vatandaş ve hastaların desteği ile 5 yıldızlı otel konforunda yapılan 30 yataklı kardiyoloji Servisi de hizmete açıldı. rektör Yılmaz ve beraberindekiler, kardiyoloji servisindeki Klimasından televizyonu ve buzdolabına kadar her şeyi düşünülen tek yataklı odaları gezerek, bilgi aldı. Özel odalardan oluşan Kardiyoloji Servisi'nin bölgeye hayırlı olmasını dileyen Rektör Coşkun, "Kardiyoloji servisimizi taşıdık ve yeniledik. Kardiyoloji servisini tam anlamıyla birinci sınıf hale getirdi. Hem otel hizmeti gibi son derece kaliteli hizmetin verildiği hem de hem de teknik açıdan son derece donanımlı hale dönüştürülen bir servis oluşturduk. Artık, güçlü bir bölgeye referans olan bir Gaziantep üniversitesi Hastanesi var. Her gün de yenilenen yeni tekniklerle yeni ekiplerle daha ileriye taşıdığımız bir üniversitesi hastanesiyle bölgeye hem sağlık hizmeti vereceğiz, hem de bölgemiz ve ülkemiz için önemli, araştırma hizmetlerimize de devam edeceğiz” diye konuştu.
Raktör Yavuz, odaların yapımında ve tefrişatında destek olan hayırsever vatandaş ve hastalara ise teşekkür plaketi verildi.

kardiyoloji
anjiyo hicazi
anjiyografi
3 boyutlu
prof. dr yavuz coskun
gaziantep universitesi
Bu habere ilk yorumu siz yapabilirsiniz...
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir