Medimagazin logo

Türk doktora Avrupa Cerrahi Araştırmalar Derneğinden 'onur ödülü'

Avrupa Cerrahi Araştırmalar Derneği (European Society For Surcial Research), kuruluşunun 50’inci yılı anısına düzenlediği programda cerrahi eğitime ve deneysel cerrahiye katkıları nedeniyle dünyada 5 bilim insanına ‘Onur Ödülü’ verdi.
Türk doktora Avrupa Cerrahi Araştırmalar Derneğinden 'onur ödülü'
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

Alman, Hollandalı, Macar ve İspanyol bilim adamları ile birlikte Türkiye’den Selçuk Üniversitesi Rektör Yardımcısı ve Selçuk Tıp Fakültesi Genel Cerrahi Anabilim Dalı Bölüm Başkanı Prof. Dr. Mustafa Şahin de çalışmalarıyla onur ödülüne layık görüldü.


TÜRKİYE’NİN TEK ÖDÜLÜ PROF. DR. ŞAHİN’E
İngiltere’nin Liverpool şehrinde düzenlenen ödül töreninde Prof. Dr. Mustafa Şahin’in yanı sıra Alman Cerrah Prof. Dr. Birigitte Vollmar, Hollandalı Prof. Dr. Jeep Bensan, Macar Prof. Dr. Michael Boros ve İspanyol Prof. Dr. Miquel Cainzos da ödüllerini aldı.


Ayrıca derneğin 2018 yılı kongresinin Türkiye’de Prof. Dr. Mustafa Şahin ve Necmettin Erbakan Üniversitesi Meram Tıp Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Murat Çakır’ın başkanlığında ve ev sahipliğinde gerçekleştirilmesi yönünde karar alındı. Böylelikle Konya’nın Avrupa Cerrahi Araştırmalar Derneği’nin 53’üncü kongresine ev sahipliği yapması da kesinleşti.


“DÜNYACA ÜNLÜ CERRAHLARI AĞIRLAYACAĞIZ”
Kongrenin hem Türkiye hem de Selçuk Üniversitesi açısından öneminin altını çizen Prof. Dr. Mustafa Şahin, “Dünyada cerrahi alanındaki en önemli isimlerin bir araya geldiği organizasyonda Avrupa Cerrahi Araştırmalar Derneği’nden böylesine anlamlı bir ödül almak hem üniversitem hem de ülkem adına çok gurur verici. Daha da önemlisi 2018’de cerrahi alanda dünya çapında önemli isimlere ev sahipliği yapacağız. Bu da bizler için ayrı bir gurur vesilesi olacak” dedi.
Selçuk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hakkı Gökbel de onur ödülü alan Prof. Dr. Mustafa Şahin’i tebrik etti.

prof. dr. mustafa şahin
avrupa cerrahi araştırmalar derneği
onur ödülü
Yorum (1)
aydin sinal
prof.Dr.brigitte vollmar kimdir diye interneten baktim,gercekten almanyada exprimental cerrahi arastirmada büyük bir isim,Prof.Mustafa sahin in böyle bir ödülü almasi dahada öte bu arastirmacilarla beraber ödüle layik görülmesi Türkiye icin büyük bir onur.Kendisini tebrik eder basarilarinin devamini dileriz.2018 yilindaki kongreye insallah Türkiyeden cok katilimci olur.
0
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir