Medimagazin logo

Türk doktor, '21. Yüzyılın Büyük Beyinleri' listesinde

Mustafa Kemal Üniversitesi (MKÜ) Araştırma ve Uygulama Hastanesi Kardiyoloji Ana Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Fatih Yalçın, dünyanın sayılı bilim adamlarının yer aldığı "21. Yüzyılın Büyük Beyinleri" listesine girmeyi başardı.
Kaynak: AA
 Türk doktor, '21. Yüzyılın Büyük Beyinleri' listesinde
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

HATAY-Yalçın, yazılı açıklamasında, 2010'da, Türkiye'deki sağlık alanında bilimsel çalışmaların desteklenmesi ve sağlık hizmetinin daha yüksek standartlara eriştirilmesi noktasında Washington'da bir programda bilimsel sunum gerçekleştirdiğini belirtti.

Bunun üzerine Sağlık Bakanı'nın takdir sertifikasıyla ödüllendirildiğini kaydeden Yalçın, aynı zamanda Amerikan Biyografi Enstitüsü'nce hazırlanan "21. Yüzyılın Büyük Beyinleri" listesine girdiğini öğrendiğini aktardı.

Bu durumun kendisi ve ülke adına gurur verici olduğunu ifade eden Yalçın, bilimsel çalışmalarına ara vermeden devam edeceğini belirtti.

prof. dr. fatih yalçın
21. yüzyılın büyük beyinleri
Yorum (1)
Ahmet Rasim Küçükusta
Üç-beş fareye yaptıkları eziyeti ‘deney’, klinik verileri derleyip toparlamayı ‘araştırma’ ve kendilerini de ‘bilim adamı’ zannedenlerin ülkesinde yaşıyoruz. Senelerdir bu yapılanların bilim olmadığını, ülkenin parası ve insanların zaman ve emeklerinin heba edildiğini; bilim üretmenin ancak özel olarak kurulacak merkez ve enstitülerin çatısı altında mümkün olabileceğini yazıp çiziyorum. Johns Hopkins University School of Medicine, Kardiyoloji bölümünde çalışan meslekdaşım Prof. Dr. Fatih Yalçın’ ın da benimle aynı düşüncede olduğunu öğrenmekten çok mutlu oldum. Kendisine teşekkür ediyor, başarılarının devamını diliyorum. Tamamını okumak için: http://ahmetrasimkucukusta.com/2012/12/15/misafir-yazar/turk-saglik-enstitusu-projesi-tusent/
2
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir