Medimagazin logo

TTB'den Hatip Dicle'ye destek

TTB Merkez Konseyi, seçim sonrasında yaşanan gelişmelerle ilgili olarak bugün (23 Haziran 2011) yazılı bir basın açıklaması yaptı.
TTB'den Hatip Dicle'ye destek
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

TTB'den yapılan açıklama...

 

Seçim öncesi sürece yönelik kaygılarımızı başta %10 barajı, seçim çalışmalarının engellenmesi, eşitsiz olanaklar vb. dile getirmiş, böyle antidemokratik bir süreç/baskı ortamına eklenen saldırgan, özensiz, gayrı insani dil, kaset siyaseti gibi "tarzların" tehlikesine işaret etmiştik.

Bütün olumsuzluklarına rağmen 12 Haziran akşamı artık "seçim bitti" denilip denilemeyeceğine dair bir merak taşıyorduk.

"Balkon" tecrübemiz olduğu için seçim akşamı söylenenleri ciddiye almadık, birkaç gün izler anlarız diye düşündük, yanılmadık.

Belli ki tüm "mühendislik" çabalarına rağmen devlet partisi olan AKP için bu seçimden "istenilen" çıkmamış, iktidar için bu seçim bütün çabalara rağmen istendiği gibi bitmemiş.

Kurulan camdan sandıklar (tahmin ettiğimiz gibi) görüntüymüş, göstermelikmiş; AKP'nin "seçimi" antidemokratik süreciyle devam ediyor. Hükümet muktedir olarak, kendine yakışır şekilde, sandıktan çıkanı beğenmediği için "seçimi" sürdürüyor.

Buna dur den(e)mez, Hatip Dicle'nin milletvekilliği geçerli olmazsa, görülen o ki süreç içerisinde Hatip Dicle'yi başkaları da -benzer ya da farklı yöntemlerle- izleyecek; ta ki önceden hedeflenen seçim sonuçları camdan sandıklardan çıkartılana kadar.

Yazık ediyorlar.

Çünkü artık bu rejimin adı çok net olarak değişiyor.

Kuşkusuz bu kabul edilemez.

Her düzeyde sorumluluk sahiplerini, çatışma, kışkırtma değil barışçı bir ortamda siyaset yapmak isteyen herkesi ama başta Hükümeti, AKP'yi vakit kaybetmeksizin gereğini yapmaya çağırıyoruz.

Bizim seçimimiz belli: Demokratik, laik, eşit, özgür, bağımsız, barış içerisinde bir Türkiye.

ttb'den
hatip
dicle'ye
destek
Yorum (109)
Dr.Hakan
TTB ne zaman bizim birliğimiz olacak merak ediyorum. Siyasallaştıkça dediği dinlenmez, önerileri göz ardı edilen bir kurum oldu. Keşke diğer birlikler gibi siyasetten uzak ve kendi meslek çalışanlarının sorunlarına eğilen bir birliğimiz olsaydı. Yazık, çok yazık...
0
Cevapla
se
TTB, şu sıralar öncelikle doktorların mesleki ve özlük hakları ile ilgili açıklamalar yaparsa seviniriz, kamuoyu zaten önyargılarla dolu, biraz daha şimşekleri üzerimize çekmeyelim.
0
Cevapla
onur çağdaş
ttbne mi düştü ya, yeter artık siz bizi temsil falan etmiyorsunuz...Ne oldugunuzu anlamışta değilim...
0
Cevapla
CANAN GÜNAYDIN
BU NEDİR YA GERİZEKALILIK DEĞİLSE...KAÇ AYDIR NEYE YORUM YAPTILAR DA BUNA AÇIKLAMA YAPIYORLAR..REZALET AYDINLIK BUNLARDA..POLİTİKLEŞME BUNLARDA..AMPULLER HEP KAZANIR TABI NEFRET ETTİRDİNİZ BİZLERİ BU SALAKLIKLARINIZLA..AFERİN...TTB NE GÜZEL İŞ YAPTIN...SEN KENDİ YARANI HALLET DE BAŞKA YARALARA YORUM YAP TTB
0
Cevapla
Dr. HDA
TTB kendi işinden başka herşeyle ilgileniyor. Kafayı kendisi gibi düşünmeyenlere taktığı kadar, doktorların sorunlarına taksaydı, bir sürü meselemiz hallolurdu. TTB'nin eylemlerine katılımın az olmasının en büyük nedeni, kendi ideolojisine kalabalık desteği vermemek.
0
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir