Medimagazin logo

TTB: Hastalarımız burada kalsın

Türk Tabipleri Birliği (TTB) Merkez Konsey Başkanı Eriş Bilaloğlu, ''Hastalarımız burada kalsın. Biz, Türkiye'deki sağlık çalışanları olarak, bilgimiz ve bize engel oluşturulmadığı takdirde becerimizi de kullanarak hastalarımızın tedavisi için uğraşırız'' dedi.
TTB: Hastalarımız burada kalsın
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

ANKARA-Bilaloğlu, TTB Genel Merkezinde düzenlediği basın toplantısında, yapacağı açıklamanın Sağlık ve Sosyal Hizmet Emekçileri Sendikası (SES) ve Devrimci Sağlık İşçileri Sendikası ile ortaklaşa hazırlandığını söyledi.
    

Yaklaşık bir aydır kamuoyunun gündeminde, sağlık alanında Adalet Bakanlığı ile ilgili Kanun Hükmünde Kararname (KHK) içine gizlenen ''tam gün'' düzenlemesinin tartışıldığının hatırlatan Bilaloğlu, sağlık alanında sorunlar yumağının giderek arttığını ileri sürdü.
    

Eriş Bilaloğlu, tıp fakültesi hastanelerinde haftalardır sıkıntı yaşandığını, bunun sorumlusunun KHK'yı çıkaran siyasi iktidar olduğunu söyledi.
    

Sağlık Bakanlığının, ilgili taraflarla sorunların çözümü için arayışa girmesi gerektiğini belirten Bilaloğlu, Bakanlığın 26 Ağustos'ta çıkardığı düzenlemeyi geri almasını istedi. Bilaloğlu, ''tam gün'' düzenlemesiyle sağlık çalışanlarının emeğinin ucuzlatıldığını öne sürdü.
    

TTB Başkanı Bilaloğlu, ''Mesleğimizi piyasanın baskısında değil, vatandaşın sağlık hakkının gerektirdiği koşullarda yapmak istiyoruz. İş güvencesi, can güvencesi, emeklilikte gelir güvencesi istiyoruz'' diye konuştu.
    

Sağlık Bakanlığının ''Teşkilat ve Görevleri Hakkında'' KHK taslağı hazırladığını da iddia eden Bilaloğlu, bu taslak ile devlet hastanelerinin şirket hastanelerine dönüştürüleceğini, sağlık çalışanlarının iş güvencelerinin yok edileceğini ve sağlık hizmetlerinin taşeronlaştırılacağını söyledi.
    

Böyle bir düzenlemenin Mecliste konuşulmadan, muhataplarıyla müzakere edilmeden gündeme getirilmemesi gerektiğini savunan Bilaloğlu, ''Hastalarımız burada kalsın. Biz, Türkiye'deki sağlık çalışanları olarak, bilgimiz ve bize engel oluşturulmadığı takdirde becerimizi de kullanarak hastalarımızın tedavisi için uğraşırız. Öncelikle talebimiz Türkiye'de yaşayanların hasta edilmemesidir. Biz hastalıklardan rant elde edecek bir sistemi reddediyoruz'' diye konuştu.
    

Basın toplantısına katılan SES Başkanı Çetin Erdolu ile Devrimci İş Sendikası'ndan Sevinç Hocaoğulları da Sağlık Bakanlığınca yapılan düzenlemeleri eleştirdi.
    

SES Başkanı Erdolu, 8 Ekim 2011 tarihinde, KESK, TTB, DİSK'in çağrısıyla sağlık alanındaki sorunların öne çıkarılacağı miting düzenleneceğini bildirdi.

ttb:
hastalarımız
burada
kalsın
Yorum (5)
MERT DR.
GEÇİN BUNLARI NİYE CEVAP VERİYORSUNUZ.TTB YENİ Nİ UYANDIN..YÜZÜNÜ YIKA...
0
Cevapla
Dr.SK
Bence sus ve konuşma sayın eriş bilaloglu
0
Cevapla
uzman DR.
TTB'nin birlikte yaptığı açıklamanın niçin sadece 2 sendika ile sınırlı kaldığı da açıklanmalı, TTB sadece belli bir görüşün birliği midir?
0
Cevapla
CANBECAN
HASTALARIMIZ KALSIN, GİTMESİ GEREKENLER GİTSİN! Hastalarımız kalsın, Sağlığı ticarileştiren/özelleştirenler, Emeğimizi değersizleştirenler, Bizleri taşeron şirketlerde iş güvencesiz çalışmaya mahkum edenler, Sevgisiz, hürmetsiz, değer bilmez tutum ve açıklamalarıyla sağlıkta şiddeti zirveye çıkaranlar, Kısacası; Gitmesi gerekenler gitsin! HASTALARIMIZ KALSIN, GİTMESİ GEREKENLER GİTSİN! TTB BÖYLE DİYOR MEDİMAGAZİN NASIL YAKLAŞIYOR...SN EDİTÖR LÜTFEN İNSAF...
0
Cevapla
drwho
sorunlarımız boyumuzu aştı..doktorların bu sorunları yaşamasında sizin uzlaşmaz, tek yönlü siyasi yaklaşımlarınızın da büyük payı var..bir meslek örgütü olup sorunlarımız peşinde koşacağınıza köktenci bir ideolojinin peşinde bir siyasi akıma eklemlenip dar bir alanda siyaset yapmaya heveslendiniz..bunu herkes biliyorken temsil ettiğiniz platformlarda bir saygınlığınızın, bir ağırlığınızın olabileceğinimi sanıyorsunuz..
0
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir