Medimagazin logo

TTB: Gösterilerde gazların kullanılması çok sakıncalı

Türk Tabipleri Birliği (TTB), toplumsal olaylarda kullanılan gazların, insan sağlığı açısından çok sakıncalı olduğunu ifade etti
TTB: Gösterilerde gazların kullanılması çok sakıncalı
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

ANKARA - TTB'den yapılan açıklamada, toplumsal gösterilerde kullanılan gazların, “ölümcül sonuçları olan kimyasal silahlar olduğu” savunularak, bu silahın yalnızca hedef alınanı değil havayla çevredekileri de etkileyecek şekilde yayıldığı belirtildi.

Bu gazların, astım ataklarına neden olduğu, yüksek miktarlarda ise solunum fonksiyonunda bozukluk meydana getirdiği ifade edilen açıklamada, ayrıca yüksek miktarda maruz kalındığında bu gazların kalp yetmezliği, karaciğer hasarı ve ölüme neden olduğunun bilimsel verilerle kanıtlandığı görüşüne yer verildi.

“Toplumsal gösterilerde kimyasal silah olan gazların kullanılması kesinlikle çok sakıncalıdır” ifadesine yer verilen açıklamada, TTB'nin bu durumu, “kaygıyla karşıladığı ve kabul edilemez bulduğu” bildirildi.

Açıklamada, İçişleri, Milli Savunma ve Sağlık bakanlıklarının kullanılan gazlara ilişkin ivedilikle önlem alması istendi.

ttb:
gösterilerde
gazların
kullanılması
çok
sakıncalı
Yorum (1)
ishak ruhavi
bizim ttb ne oneriyor acaba polise? ustune vazife olmayan isler konusunda mahir oldugunu biliyorduk ama bu kadarini beklemiyorduk. astim'i olan adamin orada isi ne? bizim ttb'nin derdinin ne oldugunu merak ediyordum ki aksam haberlerinde merhumun kizil bayraga sarili tabutunu gorunce anladim...
0
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir