Medimagazin logo

Trabzon’da doktora 'kasklı' saldırıya meslektaşlarından tepki

Trabzon'da sağlık çalışanları, Fatih Devlet Hastanesi'nde bir araya gelerek, Doktor Mehmet Yıldırım'ın bir hasta yakını tarafından motosiklet kaskı ile darbedilmesine tepki gösterdi. Trabzon Tabip Odası Başkanı Dr. Mehmet Duman, "Etkin bir şiddet yasasını, sağlığa uzanan ellerin kırılmasını talep ediyoruz" dedi.
Kaynak: DHA
Trabzon’da doktora 'kasklı' saldırıya meslektaşlarından tepki
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

Olay, önceki gün Fatih Devlet Hastanesi acil servisinde meydana geldi. Hasta A.S. (20) istirahat raporu almak için yakını S.N.K. (22) ile birlikte acil servisi başvurdu. Görevli Doktor Mehmet Yıldırım, iddiaya göre; tıbben gerekli görmeyerek hastaya rapor vermeyince tartışma çıktı. Tartışmanın büyümesi üzerine hasta yakını A.S., doktor Yıldırım'a motosiklet kaskıyla saldırdı. 

Hastanede özel güvenlik görevlileri ve polis ekipleri, hasta ve hasta yakınına müdahale etti. Diz kapağı kırılan doktor tedaviye alınırken, 2 şüpheli gözaltına alındı. Şüphelilerden S.N.K. serbest bırakılırken, A.S. 'kasten yaralama' suçundan adliyeye sevk edildi. 

Motosiklet kaskıyla doktorun diz kapağını kırdı; serbest bırakıldı

Kaskı kullandığı belirlenen A.S., çıkarıldığı Trabzon Nöbetçi Sulh Ceza Hakimliği tarafından serbest bırakıldı.

 

Hastane önünde topladılar

Fatih Devlet Hastanesi önünde bir araya gelerek basın açıklamasında bulunan sağlık çalışanları ve meslek odaları, Dr. Mehmet Yıldırım'ın darbedilmesine tepki gösterdi. 

Trabzon Tabip Odası Başkanı Dr. Mehmet Duman, saldırıyı kınadıklarını söyleyerek, "Öyle bir dönemdeyiz ki sağlık çalışanlarının şiddet haberlerinin basında yer almadığı bir gün geçmiyor. Bunun altında yatan kışkırtılmış sağlık talebinin, uygunsuz sağlık isteklerinin bir gün mutlaka sona ermesi diliyoruz. Acil serviste darbedilen Mehmet Yıldırım arkadaşımız için buradayız. Ondan yaklaşık 3 hafta önce başka bir doktorumuza bir saldırı girişimi olmuştu. Bütün bunların altında yatan sebeplerin çok iyi irdelenip, çözüm önerilerinin mutlaka ve mutlaka etkin bir şekilde yapılması gerektiğini düşünüyorum" dedi.

'Bizi yapılan her şeyin haksızlık olduğunu düşünüyoruz'

Etkin bir şiddet yasasını talep ettiklerini belirten Başkan Duman, "Bizler hastalarımızla yan yanayken; bir anda hastalarımızla karşı karşıya getirilen bir sistem içerisine girdik. Bizler hekimler, sağlık çalışanları ve bütün hastane çalışanları; hepimiz. Herkes yatağında uyurken birinin ağrısını dindirmek için uğraşıyoruz. Bir kalbi yeniden çalıştırmak için, bir kalbin içine girmeye çalışıyoruz. Böyle bir durumda bizi yapılan her şeyin haksızlık olduğunu düşünüyoruz. Ve daha da büyük haksızlık, şiddeti oluşturan kişiler veya sebeplerden sonra; şiddet taraftarlarının ve şiddeti oluşturan kişilerin dışarıda hala serbestçe geziyor olmaları. Onun için etkin bir şiddet yasasını, sağlığa uzanan ellerin kırılmasını talep ediyoruz. Bu mücadele içerisinde bizler hastalarımızla omuz omuza, yan yana sağlığı bir adım daha ileri getirebilmek için çalışma sözü veriyoruz" diye konuştu. 

O anlar kamerada

Doktor Mehmet Yıldırım'ın, darp edilmesine ilişkin hastane güvelik kamerası görüntüleri çıktı. 

Görüntülerde doktorun muayene odasından çıkıp, hasta yakını ile tartıştığı ve ardından arbede yaşandığı, özel güvenlik görevlileri, hastane polisi ve jandarmanın müdahale ettiği anlar yer alıyor.

trabzon
doktor
saglikta siddet
trabzon tabip odasi baskani dr mehmet duman
Yorum (3)
Acilci
mevzu bahis trabzon ya da rize yse gerisi teferruattır...
6
Cevapla
uz dr
@acilci urfayı unutmuşsun
3
Cevapla
kılavuz
neden tam görüntüyü vermek yerine resim de doktorun müdahalesini gösteriyorsunuz algı mı yapmaya çalışıyorsunuz.
1
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir