Medimagazin logo

Tıp öğrencisi zorla dağa götürüldü

Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi Tıp Fakültesi 3. sınıf öğrencisi Feramuz Ulağ'ın terör örgütü tarafından zorla dağa götürüldüğünü ileri süren ailesi, Tunceli'de açlık grevine başladı.
Tıp öğrencisi zorla dağa götürüldü
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

Antalya'da yaşayan Ulağ ailesinin iddiasına göre, Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi Tıp Fakültesi 3. sınıf öğrencisi Feramuz Ulağ, örgüt tarafından zorla dağa götürüldü. Ulağ ailesi Feramuz'un geri getirilmesi için Van ve Diyarbakır'da siyasi partilerle görüşmeler gerçekleştirdi. Ancak bu girişimlerden sonuç alamadıklarını belirten aile bireyleri Tunceli merkez Seyit Rıza Parkı'nda açlık grevine başladı.

Seyit Rıza Heykeli önünde pankart açarak açlık grevine başlayan aile bireyleri, eylemlerini Feramuz geri dönünceye kadar sürdüreceklerini dile getirdi. Kardeşinin 1 Aralık tarihinden bu yana kayıp olduğunu belirten Müjdat Ulağ, "Bize kardeşimizin gittiğini söylediler. Sonra görüştüğümüzde geri geleceğini söylediler. Telefon numaralarımızı aldılar. Haber vereceklerini söylediler Van HDP'den. Ama bir buçuk ay geçti bir dönüş olmadı. Diyarbakır'a gittik oradan da bir sonuç alamadık. Şimdi başka çaremiz kalmadığı için ailece süresiz açlık grevine başlıyoruz. Kardeşimiz gelinceye kadar da sürdüreceğiz" dedi.

Diyaliz hastası olduğunu ve kış boyunca üç kere Van'a gittiğini söyleyen anne Fidan Ulağ ise, "Hep gelecek dediler bizi kandırdılar. Diyarbakır'a gidiyoruz sonuç yok oraya gidiyoruz sonuç yok. Allah rızası için bana oğlumu göndersinler. Hepimiz perişan olduk. Kardeşleri ben. Hayatımız alt üst oldu" diye konuştu.

Kardeşinin isteyerek dağa gittiğine inanmadığını belirten Berna Ulağ da, "Onu tanıyorum öyle biri değildi. O gelinceye kadar okula gitmeyeceğim. Burada açlık grevi yapacağım" şeklinde konuştu.

Seyit Rıza Meydanı'nda çadır kurmaya da başlayan aile bireyleri için polis de güvenlik önlemi aldı.

tıp
öğrencisi
zorla
dağa
götürüldü
Yorum (1)
bozeren
bilirsiniz güzel yurdumuzda işler hep tersinden yürür. sana zarar veren A'dır, ama sen gider B'yi protesto edersin. "nerde bu devleeet?!!" diye bağırmalar bu yüzdendir, kendi kuralsızlıklarımızın adını "trafik canavarı" koymuşuzdur, bir kaza olursa bu kazayı biz değil, trafik canavarı yapmıştır., .. bunları dedikten sonra, aileyi tebrik ediyorum. çünkü, doğru yerde grev yapıyorlar. başbakandan devletten değil, kimden isteyeceklerini biliyorlar. yalnız, çok kötü olan birşey var ki; onlar bu eylemlerinde yalnızlar. daha geniş açı ile çekilen fotoğraflarda görüleceği üzere, onlara kimse katılmamış. hemşehrileri ve hemdem insanlar,.. heepsi onları yalnız bırakmış. bu onları yalnız bırakanlar açısından gerçekten üzücü bir durum. bu "yalnız bıraklımayı" iki şekilde yorumlamak mümkün: ya halk terör örgütlerinden çok korkuyor, bu nedenle bu protestoda beraber fotoğraf veremiyorlar; veya çocuğun dağa kaçırılmasını onayladıklarından aileye destek vermiyorlar. her iki ihtimal de çok kötü. devlet terörün üstüne adaletli bir şekilde yürümelidir, kurunun yanında yaşı yakabilecek veya toptancı değerlendirmelerden (örn:1937) uzak durarak olayı çözmelidir.
0
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir