Medimagazin logo

Tıp öğrencileri meme kanserine dikkat çekti

Trakya Üniversitesi (TÜ) Türk Tıp Öğrencileri Birliği Üreme Sağlığı Çalışma Kolu Üyeleri, pazaryerinde vatandaşları "meme kanserine" ilişkin bilgilendirdi.
Tıp öğrencileri meme kanserine dikkat çekti
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

Tıp öğrencileri, cumartesi pazarında kurdukları stantta, vatandaşlara meme kanserinde erken teşhis ve bu hastalığa yakalanma durumunda yapılması gerekenleri anlattı.

TÜ Türk Tıp Öğrencileri Birliği Üreme Sağlığı Çalışma Kolu Sorumlusu Ece Önay Özgür, AA muhabirine yaptığı açıklamada, 25 tıp öğrencisinin gün boyuncu kadın erkek demeden yaklaşık 100 kişiye meme kanserini anlattığını söyledi.

Kanserin her insanın başına gelebileceğini ifade eden Özgür, "Kanser hastalığında erken teşhis çok önemlidir. Meme kanserinde de kişi kendini kontrol ederek fikir edinebilir. Bizde bunun önemini insanlarımıza anlattık. Türk Tıp Öğrencileri Birliği'nin vatandaşları bilgilendiren projeleri devam edecektir" diye konuştu.

tıp
öğrencileri
meme
kanserine
dikkat
çekti
Yorum (1)
Frankie Bellevan
değerli tıp öğrencisi kardeşlerim : gidin derslerinize çalışın.. sizin cumartesi pazarında ne işiniz var.. bunca medya yayın organlarına ve iletişim çağının neredeyse sonsuz imkanlarına rağmen anlattığınız şeyleri bu toplumda hala bilmeyenler varsa ; bitmiş bir toplumdan bahsediyoruz demektir.. o zaman yine gidin ve derslerinize çalışın. inadına çalışın.. hocalarınızı, uzman ve asistan abilerinizi ablalarınızı çok iyi dinleyin.. kendinizi kurtarın...
0
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir