Medimagazin logo

Terör bölgesindeki sağlık personeline bir maaş ikramiye

Başta Cizre, Nusaybin, Silopi ve Dargeçit ilçeleri olmak üzere terör bölgelerinde bulunan sağlık personeline ek bir maaş ikramiye verilecek.
 Terör bölgesindeki sağlık personeline bir maaş ikramiye
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

Sağlık Bakanlığı Müsteşarı Eyüp Gümüş, terör saldırıları nedeniyle güç koşullarda görev yapan ve mağduriyet yaşayan sağlık çalışanlarına ek ödeme ve döner sermaye desteği verileceğini açıkladı.

Gümüş, AA muhabirine yaptığı açıklamada, terör saldırılarının arttığı ve sokağa çıkma yasağının uygulandığı ilçelerde zaman zaman sağlık hizmetlerinin sunulmasında da sıkıntılar yaşadıklarını söyledi.

Soruna farklı boyutlarda çözüm bulmaya çalıştıklarını belirten Gümüş, sağlık camiasının da terör saldırılarında şehit verdiğini, bazı çalışanların ise yaralandığını hatırlattı.

Sağlık çalışanlarının hizmet vermesinin engellenmesinin kabul edilemez olduğunu vurgulayan Gümüş, "Şu anda başta Cizre, Nusaybin, Silopi ve Dargeçit ilçeleri olmak üzere terör bölgelerinde bulunan personelimize ek bir maaş ikramiyesi vereceğiz. Bunun kararını aldık, önümüzdeki ay itibarıyla bütün personelimize ödenecek" dedi.

Döner sermaye ödemesi

Gümüş, sokağa çıkma yasağı uygulanan ilçelerde çalışan sağlık personelinin, hastaneler açık olmadığından döner sermayeden pay alamadıklarını dile getirdi. Bunun ciddi bir hak kaybı olduğunu anlatan Gümüş, şöyle devam etti:

"Maliye Bakanlığımız kabul etti. Yeni yıl hediyesi olacak şekilde buralarda çalışan personelimizin döner sermayelerini ülkenin diğer illerindeki hastanelerimizle eşleştirdik ve döner sermayelerini oradan ödeme kararı verdik."

döner sermaye
maaş
ikramiye
sağlık personeli
terör bölgesi
Yorum (2)
dr.mikro
Haberin devamında Gümüş "Maliye Bakanlığımız kabul etti. Yeni yıl hediyesi olacak şekilde buralarda çalışan personelimizin döner sermayelerini ülkenin diğer illerindeki hastanelerimizle eşleştirdik ve döner sermayelerini oradan ödeme kararı verdik. Hemşire arkadaşlarımıza yaklaşık bin 500 lira, pratisyen hekimlere 5 bin 500 lira, uzman hekimlere de 11 bin lira ilave ücret ödeyeceğiz.^^ diyor. Haber birçok gazete ve İnternet sitesinde yayınlandı.Haberi okuyan vatandaş pratisyen hekim 5.500, uzman hekim 11.000TL döner sermaye alıyor sanacak ve yine üzerimize hücum edecek.Batıda büyük şehirde ortalamadan alan uzman hekimim en son aldığım döner sermaye 2.500TL.
25
Cevapla
dr.çocuk uzmanı
ben nusaybinde çalışıyorum 1 ayı geçti ama ne ikramiye maaş gördük ne de 11 milyar döner sermaye.hepsi uydurma.haber bile yok.medyada vereceğiz dediler bizde herkesin gözünde almış olduk.süper taktik.tebrik ediyorum
2
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir