Medimagazin logo

TBMM Başkanı Kurtulmuş'tan 14 Mart mesajı: Sesinizi her daim duyuracağımızdan emin olun

Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanı Numan Kurtulmuş, Meclis Hastanesi'ni ziyaret ederek, sağlık personelinin 14 Mart Tıp Bayramı'nı tebrik etti. Diğer taraftan Kurtulmuş, yayımladığı kutlama mesajında hekimlerin ve sağlık çalışanlarının haklarını korumak ve çalışma koşullarını iyileştirmek adına ellerinden geleni yapmayı vazife bildiklerini belirtti.
Kaynak: DHA - AA
TBMM Başkanı Kurtulmuş'tan 14 Mart mesajı: Sesinizi her daim duyuracağımızdan emin olun
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş, 14 Mart Tıp Bayramı'nda Meclis Hastanesi'ni ziyaret etti. Kurtulmuş, doktor, hemşire ve diğer sağlık çalışanlarına gül vererek, Tıp Bayramlarını kutladı. 

Çıkışta açıklama yapan Kurtulmuş, tıp camiasının Türkiye'de en fedakarca çalışan gruplardan olduğunu belirterek, "İnsan hayatına dokunan, doğumdan son ana kadar insanın bütün hayatına emek veren, insan hayatının kalitesini arttırmaya çalışan, hastalıkları ortadan kaldırmaya gayret eden; ama ondan da önemlisi sadece hastalığı ortadan kaldırmak değil, hastalarına şefkatle, merhametle yaklaşan ve onların sadece fiziki durumlarının iyileşmesi için değil, aynı zamanda psikolojilerinin de iyileşmesi için fedakarca çalışan bütün sağlık personelimizi canı yürekten tebrik ediyorum. Emekleri var olsun" ifadelerini kullandı.

Türkiye'nin son zamanlarda sağlık sektöründe büyük bir atılım içerisinde olduğunu söyleyen Kurtulmuş, "Sağlık sektörü, özellikle hastanelerimiz, şehir hastanelerimiz ve Türkiye'nin dört bir tarafına yayılmış olan sağlık hastaneleri, vatandaşımız için canla başla çalışan sağlık personelinin yoğun, fedakar gayretleriyle büyük hizmetler vermektedir. Bu anlamda bir taraftan hizmete erişilebilirliğinin arttırılması, aynı zamanda da hizmet kalitesinin yükseltilmesi için bütün gücümüzle gayret sarf ediyoruz. Bu fedakarca çabanın içerisinde hiç şüphesiz fiziki mekanlar, gelişen tıbbi teknoloji, gelişen sağlıkta tanı koyabilme imkanlarının yanında ve belki üstünde en önemli faktörümüz iyi yetişmiş sağlık elemanlarımızdır. Her alanda fevkalade ciddi bir kalite içerisinde olan Türkiye'deki sağlık personelinin bu fedakar çalışmalarını takdirle karşılıyoruz. Sağlık çalışanlarımızın şartlarının iyileştirilmesi için TBMM'de konuşuyoruz. Sağlık şartlarının iyileştirilmesi, çalışanların standartların yükseltilmesi için de TBMM olarak her zaman üzerimize düşeni yerine getirmeye gayret ediyoruz" diye konuştu.

Destek mesajı yayımladı

Kurtulmuş, 14 Mart Tıp Bayramı dolayısıyla yayımladığı mesajında, sağlık çalışanlarının, insan hayatını kutsal sayan bir misyonun parçası olduğunu kaydetti.

Sağlık görevlilerinin özverileri, fedakarlıkları ve gayretlerinin, millete ve insanlığa daha sağlıklı bir gelecek hazırladığını ifade eden Kurtulmuş, "Kıymetli hekimlerimiz ve sağlık görevlilerimizin gayretleri olmadan, sağlık hizmetlerinin kalitesi ve erişilebilirliği bu seviyede mümkün olamazdı. Sadece hastalıklarla mücadele etmekle kalmıyorsunuz, aynı zamanda insanlık, merhamet ve adalet duygularını da temsil ediyorsunuz. Hastalarınıza olan şefkat ve anlayışınız, onların sadece bedensel değil ruhsal iyiliği için de büyük önem taşımaktadır. Hastalarınızın her zaman yanında olmanız, onlara umut ve güven duygusunu da aktaran bir destek sağlamaktadır." değerlendirmesini yaptı.

Tıp dünyasındaki teknolojik gelişmelerin, sağlık hizmetlerinin kalitesini ve erişilebilirliğini artırmak için kritik bir rol oynadığını belirten Kurtulmuş, yeni tedavi yöntemlerinin, tanı araçlarının ve cerrahi tekniklerin, hastaların yaşam kalitesini artırırken, sağlık çalışanlarının da işlerini daha etkin bir şekilde yapmalarına yardımcı olduğunu vurguladı.

TBMM Başkanı Kurtulmuş, mesajında, şunları kaydetti:

"Pandemiler, salgınlar ve doğal afetler gibi acil durumlar, sağlık sistemlerinin direncini test eden ve sağlık çalışanlarının dayanıklılığını ortaya koyan zorlu zamanlardır. Bu tür krizlerde, diğer zamanlarda olduğundan daha fazla halk sağlığı önem kazanmaktadır. Hızlı, etkili ve etkin müdahaleler, hastaların hayatını kurtarmak ve hastalığın yayılmasını engellemek için kritik öneme sahiptir. Bu noktada, sağlık teknolojisinin ve tıbbi altyapının güçlendirilmesi, acil durumların etkileriyle başa çıkmak için hayati bir rol oynamaktadır.

En büyük yatırımın insana yapılması prensibi tüm bu çalışmaların merkezinde yer almalıdır. Haklarınızı korumak ve çalışma koşullarınızı iyileştirmek adına elimizden geleni yapmayı üzerimize vazife biliyoruz. Sağlık sistemindeki geliştirmeler için sizlerle birlikte çalışacağımızdan, gereken yasal düzenlemelerin yapıldığından ve yapılacağından, sesinizi Meclis kürsülerinden de her daim duyuracağımızdan emin olmanızı isterim. Bugün, sizlerin milletimiz için değerinizi bir kez daha hatırlamak ve minnetimizi ifade etmek istiyoruz. Hizmetlerinizdeki başarılarınızın devamını diler, çalışmalarınızda kolaylıklar dilerim.

tbmm
numan kurtulmus
tip bayrami
meclis hastanesi
doktor
Yorum (3)
dr
doktoru koruyun, şiddeti bitirin.
4
Cevapla
DRÜ
böyle bi̇r hastane var miymiş.
4
Cevapla
...
duyurma, duy
1
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir