Medimagazin logo

Sözleşmeli hekimler hangi illere gidecek?

Doğu ve Güneydoğu’daki 25 il Türkiye’nin sağlık üssü oluyor. Sağlık Bakanlığı bölgeye 26 bin 251 hekim atadı. Projeyle bölgede görevlendirilen doktorların 2 bin 658’i ise alanında uzman.
Kaynak: STAR
Sözleşmeli hekimler hangi illere gidecek?
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

Sağlık Bakanlığı’nın, mahrumiyet bölgelerinde istihdam edilmek için üzerinde çalıştığı sözleşmeli hekim projesi tamamlandı. Buna göre başta doğu il ve ilçeleri olmak üzere sağlık hizmetlerinde sıkıntı yaşanan 26 ile 5 bin 201 sözleşmeli hekim gönderilecek. Doğu ve Güneydoğu’da görevlendirilecek hekimler 2-3 bin TL arasında fazla maaş alacak. Ayrıca en fazla 2 bin 658 kadro ile en fazla uzman hekim alınacak.

Hizmet bölgesinde 25 il var

Bakanlık hekim gitmeyen illeri belirleyerek 5. ve 6. sağlık hizmet bölgesinde bulunan illeri seçti. Bu illere sözleşmeli hekim formülüyle sağlık hizmeti sunmayı ve aksama yaşanmasını önlemeyi planlayan Sağlık Bakanlığı, kadroları da belirledi. 5 ve 6. hizmet bölgesindeki iller ise şöyle:

“Malatya, Sivas, Elazığ, Erzurum, Erzincan, Kahramanmaraş, Artvin, Diyarbakır, Şanlıurfa, Tunceli, Iğdır, Adıyaman, Bingöl, Hakkari, Ağrı, Şırnak, Mardin, Muş, Bayburt, Kars, Bitlis, Siirt, Van, Gümüşhane, Batman, Ardahan.”

Kadrolar belirlendi

Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumu’nun çalıştığı projede 5 bin 201 kadro planlandı. Buna göre en fazla 2 bin 658 ile uzman hekim alınacak. Bunu bin 566 uzman olmayan hekimler takip edecek. Alanlar şunlar:

“Uzman Hekim: 2 bin 658, Hekim: Bin 566, Hemşire: 258, Ebe: 107, Röntgen teknisyeni: 104, Laboratuvar teknisyeni: 88, Diş tabibi: 87, Acil tıp Teknisyeni: 80, Toplum sağlığı teknisyeni: 73, Tıbbi sekreter: 66, Anestezi teknisyeni: 62, Eczacı: 21, Psikolog: 12, Fizyoterapist:10, Diyetisyen: 6, Acil tıp teknikeri: 2, Odyometri teknikeri: 1.”

sözleşmeli
hekimler
hangi
illere
gidecek?
Yorum (27)
volkan
Yaklaşık 9-10 yıl önce de sözleşmeli hekim, sağlık personeli furyası olmuştu...O zaman da doğuya ihtiyaç olan yerlere çakılı kadro gidecekler denmişti....Veeee daha atamaların ilk haftası ben izmir de sözleşmeli sağlık personeli görmüştüm!!!!!
0
Cevapla
recep.deniz
Şu an bu bölgelerden birinde entegre hastanede çalışan hekimlerin maaşları değişecek mi, yeni gelen hekimler burda çalışanlardan fazla mı alacaklar, veya burda çalışanlar aynı sözleşmeye başvurabiliyor mu?
0
Cevapla
ali censak
kilis niye yok ????
0
Cevapla
DRRR
sınır ili kilis nerede?. biz burda zor şartlar altında hizmet veriyoruz. buranın çıkmamasına çok şaşırdım.
0
Cevapla
Dr.ERDAL
2-3 bin TL ile fazlalıkla bu iş yürümez. Benden söylemesi.
0
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir