Medimagazin logo

Şanlıurfa’ya hiperbarik oksijen tedavi uzmanı atandı

Şanlıurfa Eğitim ve Araştırma Hastanesinde yeni açılan Hiperbarik Oksijen Tedavi Merkezine, Su Altı Hekimliği ve Hiperbarik Tıp Uzmanı Dr. Özge Yeşilgül atandı
Şanlıurfa’ya hiperbarik oksijen tedavi uzmanı atandı
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

Şanlıurfa İl Sağlık Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Abdullah Solmaz Hizmet Başkanları ile birlikte Şanlıurfa Eğitim ve Araştırma Hastanesinde kurulumu tamamlanan Hiperbarik Oksijen Tedavi Merkezinde incelemelerde bulundu.

Yapılan ziyarette konuşan Şanlıurfa İl Sağlık Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Abdullah Solmaz, “Şanlıurfa Eğitim ve Araştırma Hastanesi Hiperbarik Ünitesinde bulunmaktayız. Bu ünitemiz daha önceki Müdürümüz Prof. Dr. Mehmet Gülüm'ün destekleriyle bu aşamaya kadar geldi. Şu an açılma aşamasına gelmiş durumdayız. 

Bakanlığımız tarafından ilimize bu hafta Su Altı Hekimliği ve Hiperbarik Tıp Uzmanı Dr. Özge Yeşilgül'ün ataması yapıldı. Yaklaşık 10-15 gün içerisinde Şanlıurfa ilimizde hiperbarik oksijen tedavisi uygulanmaya başlayacaktır. Karbonmonoksit zehirlenmesi ve diyabetik yaraların tedavisi,görme kaybı ve ani işitme kaybı olan vatandaşlarımız bu hizmetten faydalanarak sağlıklarına kavuşacaklarını düşünüyoruz." şeklinde konuştu.

Ataması gerçekleşen Su Altı Hekimliği ve Hiperbarik Tıp Uzmanı Dr. Özge Yeşilgül, “Şanlıurfa da bir ilk gerçekleşecek. Hiperbarik oksijen tedavi merkezi hazırlık aşamasında sona yaklaşıyoruz. Artık hastalarımıza tedavi vermeye çok yakında başlamış olacağız. Ani görme kaybı, ani işitme kaybı, karbonmonoksit zehirlenmeleri onun dışında çoğunlukla hastalarımız diyabetik enfeksiyonları olanlardan oluşuyor. Bu hasta grubu rahatlıkla artık Hiperbarik oksijen tedavisi alabilecekler” ifadelerini kullandı.

sanliurfa
dr ozge yesilgul
atama
hiperbarik oksijen tedavi merkezi
hiperbarik tip uzmani
Yorum (2)
ali özkurt
aile fotoğrafı güzel hepsi de boy boy sıralanmış. umarım ki , yeni atanan arkadaşa şehrin en büyük yöneticisi, hoşgeldin, ziyaretine gelir inşallah
2
Cevapla
temenni
doktor hanıma huzurlu,sakin,dingin,güvenli,saçının teline zarar gelmeyecek bir çalışma ortamı dilerim.
2
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir