Medimagazin logo

Şanlıurfa'da hasta yakınlarından doktora saldırı! Olay sonrası istifa eden doktor diplomasını yırttı!

Şanlıurfa’nın Viranşehir ilçesinde özel bir tıp merkezinin acil servisinde görevli doktor Şeyhmus Baraj, sıra bekleme nedeniyle çıkan tartışma sonrası hasta yakınlarınca tekme tokat dövüldü. Olay anları tıp merkezinin güvenlik kamerasınca saniye saniye kaydedilirken, 4 kişi gözaltına alındı. Yaşanan olay sonrası doktor Şeyhmus Baraj'ın istifa ettiği öğrenildi
Kaynak: DHA
Şanlıurfa'da hasta yakınlarından doktora saldırı! Olay sonrası istifa eden doktor diplomasını yırttı!
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

Olay, dün akşam saatlerinde Viranşehir’de bulunan özel bir tıp merkezinde meydana geldi. İddiaya göre, özel tıp merkezinde muayene olmak için sıra bekleyen bir hastanın yakınları ile doktor Şeyhmus Baraj arasında sıra bekleme nedeniyle tartışma çıktı.

Tartışma sonrası 7-8 kişilik hasta yakını doktora tekme tokatla saldırdı. Koridor boyunca hasta yakınları tarafından darbedilen doktor, güçlükle kendini bir muayene odasına kilitleyip saldırganların elinden kurtuldu. Saldırıda başına ve vücudunun farklı bölgelerine darbe alan Şeyhmus Baraj, rapor alarak şikayetçi oldu. 

Şanlıurfa'nın doktorları gitti: 8'den fazla bölüm kapandı

 

Saldırı anı kamerada

Doktor Baraj'a saldırı anı ise acil tıp merkezinin güvenlik kamerasınca saniye saniye kaydedildi. Hastanede tedavi alıtına alınan Şeyhmus Baraj'ın, görevinden istifa ettiği öğrenilirken, polis olaya karışan 4 kişiyi gözaltına aldı.

Diplomasını yırttı

Sosyal medyada yapılan paylaşımda saldırıya uğrayan doktorun, sanıkların serbest bırakılmasının ardından diplomasını yırttığı iddia edildi. Paylaşımda "Sanık ifade sonrası tutuklu olması gerekirken serbest bırakıldı. Hekim arkadaşımız verdiği tüm emekleri ve yılları, diplomasını yırttı" denildi.

Tabip Odasından kınama

Şanlıurfa Tabip Odası, söz konusu olayla ilgili açıklamasında doktor Şeyhmus Baraj'ın sıra beklenmesi nedeniyle sinirlenen bir kişinin konuyla alakası olmamasına rağmen saldırısına uğramış, sonrasında da saldırganın yakınları tarafından linç edildiği belirterek,“Sağlıkta şiddet olayları,tırmanarak devam ediyor.Savcılılara ve hakimlere çağrımızdır; toplumun huzuru ve sağlığı için bu şiddet olaylarına karşı cezasızlığı tercih olarak görmeyiniz. Sağlıkta şiddet sizin ve halkın sağlık hakkına saldırıdır. Gereğinin yapılmasını talep ediyoruz” denildi.

sanliurfa
viransehir
istifa
doktor
saldiri
ozel tip merkezi
Yorum (28)
Dr
urfaya dr dan önce medeniyetin gelmesi lazım.
152
Cevapla
uzman hekim
peygamberler şehrinde yine hekime saldırı. harran tıp fakültesinde 8 bölümün doktor yokluğundan kapanması az gelmiş durumu hala idrak edememişler anlaşılan, orada tümden hastaneleri kapatmak gerekiyor anlaşılan.
141
Cevapla
Osman Emral
hani sağlık görevlilerine şiddet uygulamak katalog suç kapsamına alınmıştı. sanırım hakim ve savcılar hekimlerden intikam alıyor
13
Cevapla
gerçek
urfa yı arap coğrafyasına katın, rahat etsinler.
8
Cevapla
Has Odabaşı
sağlık çalışanları tıpkı "tmo" teşkilatı gibi hastaların kara ve kötü gün dostu olduğu halde birgün bu yapılanların neticesi olarak onların nesli tükenecek ve popülasyon dostsuz kalacak öyle yaaaa, durumu bu hale getirenler umarım 2 cihanda da cevaplarını hazırlamışlardır......
5
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir